اطلاعیه سازمان لیگ فوتبال برای مقابله با کرونا

به گزارش مجله فیروزی، مرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال ایران اطلاعیه ای را در ارتباط با وظایف بخش های مختلف فوتبال برای مقابله با ویروس کرونا صادر کرد.

اطلاعیه سازمان لیگ فوتبال برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگاران، مرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال اطلاعیه ای را در ارتباط با شیوع ویروس کرونا به توضیح زیر صادر کرد:

به منظور حفظ سلامت ورزشکاران و پیشگیری و کنترل شیوع ویروس COVID 19 در محیطهای ورزشی بخصوص استادیوم های میزبان مسابقات لیگ های فوتبال کشور، موارد ذیل علاوه بر دستورالعمل های صادره از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ می گردد.

گفتنی است برای تمامی ارکان برگزاری مسابقات فوتبال که تحت پوشش سازمان لیگ فوتبال م یباشند به علاوه سایر دست اندرکاران ، از جمله مربیان، مدیران، مسئولان برگزاری، اصحاب رسانه و ... رعایت موارد ذیل الزامی می باشد.

همچنین مسئولیت اجرایی و کنترل موارد ذیل در مسابقات لیگ برتر و دسته یک آزادگان تماما بعهده باشگاه ها و با نظارت مستقیم هیئت فوتبال مربوطه بوده و در مسابقات لیگهای دو و سه این امر با همکاری باشگاه و هیئت فوتبال میزبان بصورت تعامل متقابل انجام می گردد.

مسئول برگزاری مسابقات که از سوی سازمان لیگ بعنوان نماینده معرفی می گردد، موظف به کنترل صحت عملکرد موارد خواسته شده بوده و می بایست در این خصوص گزارشهای لازم را به سازمان لیگ ارائه نماید.

وظایف پزشکان تیم ها:

کادر پزشکی تمام باشگاه ها موظف هستند در اولین فرصت نسبت به اجرای موارد ذیل اقدام نمایند:

- اجرای جلسه آموزشی برای تمام بازیکنان تیم و کادر تیم در مورد علائم بیماری کرونا.

- آموزش راه های پیشگیری تغذیه ای که موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدنشان می گردد.

- روشهای رعایت بهداشت فردی در مورد مبارزه با ویروس.

- کادر تیم و بازیکنان موظف شوند در صورت مشاهده علائم اولیه، در اسرع وقت کادر پزشکی را در جریان قرار دهند.

- یک روز قبل از مسابقه و بعد از آخرین تمرین، تمام بازیکنان و کادر تیم شامل سرمربی، مربی، آنالیزور و هر شخصی که در ارتباط با بازیکنان است توسط کادر پزشکی از لحاظ علائمی مثل تب، تنگی نفس و سرفه معاینه شوند.

- کادر پزشکی وظیفه دارد در زمان اعزام و به خصوص در فرودگاه، هواپیما و هتل تیم همیشه نکات بهداشتی را به بازیکنان و کادر تیم یادآوری و کنترل نمایند.

وظایف باشگاه:

- باشگاه موظف است که وسایل محافظتی مانند ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی نماینده را در اختیار کادر پزشکی قرار دهد تا به وسیله آنها به دست بازیکنان، کادر مربیگری، آنالیزورها و ... برسد.

- زمانی که مسئولیت غذای بازیکنان به عهده باشگاه است یا در هتل، غذایی به صورت دسته جمعی استفاده می گردد نظارت کامل روی پخت غذا و تهیه غذا انجام گردد.

- سابقه تماس مشکوک با فرد کرونایی در دو هفته اخیر از کلیه بازیکنان و کادر فنی استعلام گردد. بدیهی است در صورت مثبت بودن این امر، فرد از همراهی تیم منع و جهت ادامه درمان معرفی می گردد.

وظایف تیم میزبان :

- تیم میزبان وظیفه ضد عفونی کردن کلیه فضای اجرایی مسابقات استادیوم از جمله رختکن ها و سرویس های بهداشتی را دارد . لذا می بایست روز قبل و نهایتا صبح روز بازی این موارد را انجام داده و رختکن را در حضور نماینده سازمان لیگ و یا هیئت فوتبال پلمب کرده تا در بدو ورود تیم مهمان و داوران رختکن ها بصورت پلمب شده تحویل ایشان نماید.

- حتما صابون مایع به اندازه کافی و محلول ضد عفونی دست در رختکن ها قرار داده گردد.

- فقط از آب های بسته بندی شده استفاده گردد.

در صورت حضور نمایندگان پزشکی سازمان لیگ (ایفمارک) در روز مسابقه شایسته است جهت کنترل موارد ذیل همکاری لازم صورت گیرد. بدیهی است فردی که از سوی سازمان لیگ فوتبال به عنوان افسر پزشکی معرفی می گردد مجاز به کنترل و نظارت بر این موارد است.

- کنترل و ثبت درجه دمای بدن، علائم تنفسی و علائم دیگر همچون سابقه تماس با فرد کرونایی طی چهارده روز اخیر بازیکنان، کادر مربی هر دو تیم، داورها و حتی اصحاب رسانه ها (خبرنگاران و عکاس ها) بدیهی است گزارشهای مرتبط با این امر محرمانه تلقی شده و در اختیار مراجع لازم قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 667

به "اطلاعیه سازمان لیگ فوتبال برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه سازمان لیگ فوتبال برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید