افتتاح دفتر مشارکت های مردمی، پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از حقوق عامه

به گزارش مجله فیروزی، دفتر ارتباطات و مشارکت های مردمی، پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از حقوق عامه با هدف ارتقاء دانش حقوقی مردم و افزایش مشارکت شهروندان و نهادهای مدنی در پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه در شهرداری منطقه 17 در آخرین روز هفته بزرگداشت قوه قضاییه افتتاح شد.

افتتاح دفتر مشارکت های مردمی، پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از حقوق عامه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای ناحیه 18 با اعلام این مطلب، گفت: این دفتر با تمایل و مساعدت شهرداری منطقه و مدیریت دادسرای ناحیه 18 تأسیس و همزمان با هفته قوه قضاییه افتتاح شد.

محمد پیرگزی اضافه کرد: با افتتاح این دفتر زمینه حضور مسئولان قضایی در کنار مردم، برای پیگیری ومطالبه گری حقوق عامه و زمینه اطلاع شخصیت های حقیقی و حقوقی مسئول جهت افزایش سطح نظارت و انجام تکالیف قانونی خود در حوزه های فوق الذکرفراهم می گردد.

سرپرست دادسرای ناحیه 18 تهران در مورد نحوه خدمات رسانی این دفتر اظهار کرد: پس از اطلاع رسانی لازم به مردم، اینجانب یا دادیار ارجاع، هفته ای یک روز در خارج از وقت اداری در این دفتر حضور خواهیم داشت و گزارشات مردم و نهادهای مردمی را در زمینه موضوعات فوق دریافت و پیگیری قانونی خواهیم کرد.

معاون دادستان تهران اضافه کرد: این دفتر در مراحل بعدی با تشکیل پرونده نظارتی برای هریک از ارگان های اجرایی و ادارات منطقه 17 تهران از حیث رعایت دقیق موازین قانونی و انجام صحیح امور شهروندان، تقویت خواهد شد تا در اجرای عدالت و انجام خدمات بهتر، مؤثر باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1568

به "افتتاح دفتر مشارکت های مردمی، پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از حقوق عامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح دفتر مشارکت های مردمی، پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از حقوق عامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید