امیریه در بن بست توسعه

به گزارش مجله فیروزی، محله امیریه یکی از قدیمی ترین محله های منطقه 11 است.

امیریه در بن بست توسعه

محله ای که در گذشته به سبب وسعت و زیبایی هایش هم به عنوان یکی از بزرگ ترین تفرجگاه های مردم پایتخت مطرح بود هم یکی از انتخاب های اعیان و اشراف شهر، شاید برای همین است که نامش را امیریه گذاشتند.این محله اما این روزها جایی برای نفس کشیدن ندارد و به گفته اهالی محله، امکان هیچ توسعه ای در آن نیست.ابراهیم جوادی یکی از اهالی این محله می گوید: انگار به بن بست رسیده ایم! در روزگاری که این محله 10 هزار نفر جمعیت داشت، ما یک بوستان هزارمترمربعی داشتیم، اکنون هم که 28 هزار نفر جمعیت داریم، همان یک بوستان در محله است. نه به سرانه فضای سبزمان اضافه شده نه به سرانه های دیگر، از ورزشی گرفته تا فرهنگی و هنری و پیش بینی می گردد در افق 1400 که جمعیت محله به مرز 40 هزار نفر برسد، هیچ تغییری در محله ایجاد نگردد این نیز به نبود فضایی برای توسعه برمی گردد.

آپارتمان های بلندمرتبه، محله را در برگرفته اند و اجازه نداده اند تا طرح خرید سالانه هزارمترمربع زمین توسط شهرداری و تخصیص آن به سرانه های مورد نیاز انجام گردد. مریم حضرتی یکی دیگر از اهالی محله می گوید: رشد ناهمگون محله موجب شده تا امروز زیرساخت های رفاهی و خدماتی با جمعیت ساکن در آن تناسبی نداشته باشد. کمبود فضای سبز برای خانواده مسائل بسیاری ایجاد می کند به گونه ای که برای بهره مندی از یک فضای سبز خلوت و آرام باید به محله های دیگر سر بزنیم.

  • اعتبار هم باشد زمین نداریم

لاله قیاسی شهردار ناحیه 2 منطقه 11 در پاسخ به این مشکل شهروندان ساکن در محله امیریه می گوید: محله امیریه یکی از محله هایی است که شهرداری در آن با فقر سرانه های فضای سبز، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی روبه روست. از طرفی با توجه به ساخت وسازهای بسیار در محله و نبود فضای کافی برای ایجاد این سرانه ها نمی توان گامی مثبت در راستای حل این مشکل برداریم. او با اشاره به کمبود زمین خالی در محله امیریه ادامه می دهد: کمبود زمین در این محله موجب شده تا حتی با وجود اعتبارات نتوانیم نسبت به ایجاد سرانه ها اقدام کنیم. قیاسی یادآور می گردد: شهرداری حتی برای تملک املاک بالای 500 مترمربعی در محله اعلام آمادگی کرده تا با خرید آنها نسبت به ایجاد سرانه های مورد نیاز اقدام کند، اما تاکنون پاسخی از سوی مردم محله دریافت نکرده ایم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 75

به "امیریه در بن بست توسعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیریه در بن بست توسعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید