بارزانی: آمریکا تا شکست کامل داعش در عراق بماند

به گزارش مجله فیروزی، رئیس اقلیم کردستان عراق تأکید کرد که این اقلیم می خواهد نیروهای آمریکایی تا شکست کامل داعش در عراق بمانند.

بارزانی: آمریکا تا شکست کامل داعش در عراق بماند

به نقل از پایگاه شفق نیوز، نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در ویدئوکنفرانس مرکز مسائل بین المللی جکسون در دانشگاه ییل آمریکا که با همکاری مرکز عدالت برای کردها درباره کردهای خاورمیانه و با مشارکت دوستان کردها در آمریکا، انگلیس و فرانسه برگزار گردید، گفت: این فعالیت همزمان با سی امین سالروز صدور قطعنامه 688 شورای امنیت و تأسیس منطقه امن و آغاز فرایند تضمین امنیت برای حمایت از مردم کردستان و تشکیل اقلیم کردستان است.

وی از اهمیت قطعنامه 688 شورای امنیت و نتایج آن و روابط اقلیم کردستان با کشورهای دوست، جامعه جهانی و آینده روابط با بغداد و همکاری برای تحقق امنیت و ثبات در عراق و منطقه صحبت کرد.

بارزانی از دور جدید مذاکرات استراتژیک میان عراق و آمریکا با مشارکت اقلیم کردستان استقبال کرد و گفت: ما از آمریکا انتظار نداریم که به نیابت از ما بجنگد. ماه آوریل شاهد سی امین سالروز صدور قطعنامه 688 است که در آن آمریکا، انگلیس، فرانسه و ائتلاف بین المللی به حمایت از عراق پرداختند. ماه آوریل ماه تحقق امنیت است.

وی گفت: قطعنامه 688 منطقه امنی را برای کردها ایجاد کرد. ایجاد منطقه پرواز ممنوع در کردستان مسئله مهمی بود. دوستی و ائتلاف ما سال 1991 ایجاد شد و از نتایج مستقیم این مداخله آمریکا تشکیل اقلیم کردستان بود. کردستان مرکز صلح و همزیستی است و از 1991 آمریکا به حمایت از اقلیم کردستان عراق می پردازد. ما امیدواریم که روابط مفیدی با شرکایمان داشته باشیم.

بارزانی گفت: جنگ سوریه و اشغالگری داعش موجب ورود آوارگان زیادی به اقلیم کردستان عراق شد که تعدادشان به دو میلیون آواره می رسد و حدود 30 درصد تعداد ساکنان اقلیم را افزایش داد. مردم کردستان ارزش های شما را ارزش خودشان می دانند. ما می خواهیم آمریکا برای اطمینان یافتن از شکست داعش در عراق بماند و کردستان مورد اعتماد ائتلاف آمریکا و جامعه جهانی باشد تا به دفاع از ارزش ها و اصول مشترک ادامه بدهیم.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1413

به "بارزانی: آمریکا تا شکست کامل داعش در عراق بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارزانی: آمریکا تا شکست کامل داعش در عراق بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید