بایدن ترامپ را به سرکوب نظامی معترضان متهم کرد

به گزارش مجله فیروزی، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور را به سرکوب نظامی معترضان متهم کرد و خواستار انجام اصلاحات در ساختار نیروی پلیس شد.

بایدن ترامپ را به سرکوب نظامی معترضان متهم کرد

به گزارش مجله فیروزی به نقل از ایرنا تارنمای هیل نوشت، بایدن روز سه شنبه 13 خرداد در یک سخنرانی در شهر فیلادلفیا گفت که ترامپ از اختیاراتش سوءاستفاده کرده زیرا به پرسنل نظامی دستور داده تا معترضان به قتل جورج فلوید را در شهر واشنگتن سرکوب کنند.

وی گفت: معترضان به دستور رییس جمهوری با گاز اشک آور متفرق می شوند تا او در یکی از تاریخی ترین کلیساهای کشور عکس یادگاری بگیرد

ترامپ دوشنبه شب به پرسنل نظامی دستور داد تا منطقه اطراف کاخ سفید را پاکسازی کنند تا او بتواند از خیابان عبور کرده و با دریافت یک نسخه انجیل در دستش، در کلیسای تاریخی سنت جان عکس یادگاری بگیرد.

پیش از عزیمت ترامپ به این کلیسا، پلیس برای متفرق کردن معترضان در مقابل پارک میدان لافایت از گاز اشک آور استفاده کرد.

بایدن در این باره گفت: رییس جمهوری دیروز در کلیسان سنت جان یک نسخه انجیل در دست داشت. ای کاش، حداقل یک بار آن را باز کرده بود. اگر این کار را کرده بود چیزی یاد می گرفت.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش تاکید کرد: برای پلیسی که سوگند خورده است تا از مردم حفاظت کند، شایسته نیست که تنش را افزایش داده و به خشونت افراطی متوسل شود.

کشته شدن جورج فلوید به دست ماموران پلیس شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، موجب برانگیتخته شدن خشم سراسری در ایالات متحده و دیگر کشورهای جهان در اعتراض به رفتار ماموران پلیس آمریکا با شهروندان آفریقایی تبار این کشور شده است.

  • تصاویر | رزمایش نظامی ترامپ در کاخ سفید برای عکس دریافت با کتاب مقدس

  • گزارش کالبدشکافی مستقل: خفگی ناشی از فشار مداوم علت مرگ جرج فلوید بود

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 865

به "بایدن ترامپ را به سرکوب نظامی معترضان متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن ترامپ را به سرکوب نظامی معترضان متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید