بلایی که کرونا سر بازار کار کشورهای اروپایی آورد

به گزارش مجله فیروزی، تا انتها بهار سال 2020 حدود 50 درصد شاغلین اروپایی به طور کامل یا جزیی تحت تاثیر کرونا بوده اند که 27 درصد آن ها نیز با کاهش درآمدهای خود روبرو شده اند.

بلایی که کرونا سر بازار کار کشورهای اروپایی آورد

با ما سفر کنید و با تور به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، بنیاد بهبود شرایط زندگی و کاری اروپا- یورو فاوند- در گزارشی خاطرنشان کرد تاثیر ویروس کرونا بر روی بازار کار کشورهای اروپایی غیرقابل انکار بوده و مابین ماه های سرانجامی سال 2019 و سال 2020 در مجموع 5.7 میلیون نفر از شمار شاغلین اروپایی کمتر شده است. در نتیجه این اتفاق هم متوسط نرخ بیکاری در سال 2020 در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا با 0.1 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 6.7 درصدی رسید.

طبق اعلام این بنیاد، تا سرانجام بهار سال 2020 حدود 50 درصد شاغلین اروپایی به طور کامل یا جزیی تحت تاثیر کرونا بوده اند که 27 درصد آن ها نیز با کاهش درآمدهای خود روبرو شده اند. شاغلین جوان بیش از سایر گروه های شغلی تحت تاثیر کرونا قرار گرفته اند و به دلیل تجربه کاری کم خود اولین هدف تعدیل نیرو در شرکت ها و کسب و کارها بوده اند. از طرف دیگر کمترین تاثیر نیز بر روی شاغلین 25 تا 54 سال مشاهده شده است.

به گفته این گزارش از انجایی که تعریف اشتغال و شرایط شغلی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا با یکدیگر متفاوت است بیان اینکه دقیقا چه تاثیری از شیوع کرونا بر سطح رفاه شهروندان اروپایی ایجاد شده، کار دشواری است اما نکته قطعی آن است که در نتیجه شیوع کرونا، خانوارها با احتیاط بسیار بیشتری اقدام به خرید و خرج کردن نموده اند و میل به پس انداز آن ها به میزان محسوسی نسبت به زمان قبل کرونا افزایش یافته است که همین مساله هم تزریق جریان تازه سرمایه به اقتصادهای اروپایی را کاهش داد.

موسسه یوروفاوند در گزارش خود پیش بینی نموده است متوسط نرخ بیکاری سال جاری اتحادیه اروپا به 8.6 درصد برسد اما سال اینده با بهبود شرایط، این نرخ تا سطح هشت درصدی کاهش پیدا کند. این موسسه همچنین هشدار داده است بحران فعلی از بحران سال 2009 جدی تر است و دولت ها باید به حمایت های خود از بخش های مختلف مالی ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1376

به "بلایی که کرونا سر بازار کار کشورهای اروپایی آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که کرونا سر بازار کار کشورهای اروپایی آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید