تمدید مهلت نام نویسی دوره های کاردانی نظام نو

به گزارش مجله فیروزی، تهران (پانا) - ثبت نام و انتخاب رشته آزمون دوره های کاردانی نظام نو دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال 1400 تا روز جمعه11 تیر ماه تمدید شد.

تمدید مهلت نام نویسی دوره های کاردانی نظام نو

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، مهلت ثبت نام و انتخاب رشته آزمون دوره های کاردانی نظام تازه دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال 1400 به دلیل اصلاحات تازه دفترچه انتخاب رشته تا روز جمعه 11 تیر ماه جاری تمدید شد.

متقاضیان فوق ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای مربوط و مندرجات لازم به درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به ثبت نام و انتخاب کدرشته محل های مورد علاقه خود در آزمون مذکور اقدام کنند. متقاضیانی که قبلا ثبت نام خود را تکمیل و کد رهگیری ثبت نام دریافت نموده اند هم میتوانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به مشاهده و یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی کدرشته محل های انتخابی خود اقدام کنند.

پذیرش در تعدادی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد پذیرفت. همه متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشند، لازم است که مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت نام و انتخاب رشته کنند و در صورت عدم ثبت نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی پس از خاتمه مهلت تعیین شده امکان پذیر نخواهد بود.

هزینه ثبت نام و انتخاب رشته مبلغ 540 هزار ریال است که متقاضی باید کارت اعتباری را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن ها فعال است، با مراجعه به سایت سازمان سنجش خریداری کند. چنانچه متقاضی علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی باشد، لازم است پس از اطمینان از پذیرش موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در رشته امتحانی مورد تقاضا، علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ 137 هزار ریال دیگر هم برای دوره های مذکور به صورت اینترنتی اقدام کنند.

با توجه به اینکه مقرر شده است در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، متقاضیانی که تمایل به استفاده از آن دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ 8500 ریال به صورت اینترنتی به نام هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می توانند از این خدمات استفاده کنند.

دانش آموزان سال آخر که پیروز به دریافت مدرک دیپلم نشده اند، در این مرحله، درج معدل برای آن ها الزامی نیست. این گروه از متقاضیان باید از روز سه شنبه 19 مرداد تا روز پنجشنبه 21 مرداد 1400 با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات سایت سازمان سنجش نسبت به درج و یا ویرایش معدل دیپلم اقدام کنند. عواقب ناشی ازعدم درج معدل به عهده شخص متقاضی خواهد بود.

دانش آموزان و یا فارغ التحصیلان شاخه تحصیلی نظری هم مجاز به ثبت نام در این آزمون هستند. این متقاضیان ضمن داشتن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، توجه داشته باشند که فقط مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند و معدل آن ها در مقایسه با متقاضیان شاخه تحصیلی فنی و حرفه ای و کاردانش در رشته هایی که پذیرش آن ها صرفاً براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد تراز خواهد شد. نحوه تراز معدل و نام رشته های کاردانی ناپیوسته در دفترچه راهنما درج شده است.

متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت نامی و انتخاب رشته دقت کنند چرا که، در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد. چنانچه متقاضی در مرحله ثبت نام اطلاعات غلط ارائه کند و یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اینکه سهواً و یا عمداً باشد) به نام متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

همچنین همزمان با ثبت نام برای شرکت در آزمون، متقاضیان مجموعه های ثبت نامی پذیرش با آزمون و پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) لازم است که با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کدرشته های انتخابی، نسبت به انتخاب کد رشته محل های خود اقدام کنند.

آزمون دوره های کاردانی نظام تازه دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال 1400 (برای آن دسته از مجموعه های ثبت نامی که پذیرش آن ها با آزمون است) در روز جمعه 22 مردادماه 1400 برگزار خواهد شد. متقاضیان لازم است از سه شنبه 19 مرداد تا پنجشنبه 21 مرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

محل آزمون متقاضیان براساس استان و شهرستان حوزه امتحانی تعیین شده مندرج در بند 30 تقاضانامه تعیین می شود. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1554

به "تمدید مهلت نام نویسی دوره های کاردانی نظام نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید مهلت نام نویسی دوره های کاردانی نظام نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید