تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان نایب قهرمان جهان شد، اعتراض قلی زادگان قهرمانی را از ایران گرفت!

به گزارش مجله فیروزی، آزادکاران ایران در 5 وزن دوم نوجوانان جهان به یک طلا، 2 نقره و یک برنز رسیدند، به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با 3 طلا، 3 نقره و یک برنز و به علت دست ندادن قلی زادگان با مربیان حریف پس از شکست مقابل حریف روس و دیسکالیفه شدن، قهرمانی از ایران گرفته شد.

تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان نایب قهرمان جهان شد، اعتراض قلی زادگان قهرمانی را از ایران گرفت!

به گزارش مجله فیروزی، در ادامه رقابت های 5 وزن دوم و خاتمهی کشتی آزاد نوجوانان جهان 2019 در صوفیه بلغارستان، 3 آزادکار ایران در فینال و 2 آزادکار دیگر در دیدار رده بندی برابر رقبایشان به روی تشک رفتند که در خاتمه سهیل یوسفی در 92 کیلوگرم طلا گرفت، علی عرب در 45 کیلوگرم و عرفان الهی در 60 کیلوگرم به مدال نقره رسیدند،ابوالفضل ولی پور در 71 کیلوگرم برنز گرفت و علی قلی زادگان نیز در 51 کیلوگرم با اعتراض نابجا به داوری پس از شکست در رده بندی از مسابقات اخراج شد تا عنوان قهرمانی از دست ایران خارج شود و روسیه بر سکوی نخست قرار گیرد!

در فینال وزن 45 کیلوگرم علی عرب برابر مارک مک گووان از آمریکا به روی تشک رفت و در خاتمه با نتیجه 3 بر یک شکست خورد و به مدال نقره جهان رسید.

عرب پیش از این و در دور مقدماتی که روز گذشته(سه شنبه) برگزار گشت، در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر استفان شتریوف از مقدونیه را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 6 بر صفر از سد ولادیسلاو نیکاندروف از قرقیزستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عرب در نیمه نهایی نیز به مصاف مراد حق وردیف از آذربایجان رفت و در خاتمه با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد و به فینال رسید.

در وزن 60 کیلوگرم عرفان الهی در مبارزه فینال برابر آدیپ عبدالله یف از روسیه به روی تشک رفت و در خاتمه با نتیجه 9 بر 6 شکست خورد و او نیز به مدال نقره رسید تا رقابت برای کسب عنوان قهرمانی تیمی میان ایران و روسیه نزدیکتر شود.

الهی پیش از این و پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر 5 جنیک آستاریان از ارمنستان را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی و در یک کشتی نزدیک با نتیجه یک بر یک از سد یوشینسوکه اویاگی از ژاپن گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. الهی در نیمه نهایی نیز فرهاد کریملی از کشور آذربایجان را قاطعانه و با نتیجه 12 بر 2 شکست داد و به فینال رسید.

در وزن 92 کیلوگرم سهیل یوسفی ششمین و آخرین فینالیست ایران بود که در دیدار نهایی و در مبارزه ای حساس و سرنوشت ساز برابر زاگید کریم اف از روسیه به میدان رفت و در خاتمه با نتیجه 3 بر یک پیروز شد و سومین و آخرین مدال طلای ایران در این رقابت ها را از آن خود کرد.

یوسفی پیش از این در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر داویده کاسو از ایتالیا را از پیش رو برداشت وی در دور بعد مقابل عمر آگتاس از ترکیه با نتیجه 12 بر 2 پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 12 بر 2 مونو داهیا از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یوسفی در نیمه نهایی نیز 6 بر 3 از سد لیوا گئورگیان از ارمنستان گذشت و راهی فینال شد.

در وزن 71 کیلوگرم نیز ابوالفضل ولی پور دیگر نماینده ایران در 5 وزن دوم بود که برای کسب مدال برنز برابر کوین استروم از سوئد با نتیجه 7 بر 2 به فزونی رسید و مدال برنز جهان را بر گردن آویخت.در این وزن مدال های طلا و نقره به ترتیب از آن روسیه و رومانی شد و آمریکا نیز دیگر مدال برنز این وزن را گرفت.

ولی پور پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس با نتیجه 2 بر صفر و ضربه فنی بارتلومیج ریبزینسکی از لهستان را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد پیتار میهوف از بلغارستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این مرحله برابر کریستین بیرو از رومانی با نتیجه 12 بر 5 مغلوب گشت و به رده بندی رفت.

اما در وزن 51 کیلوگرم علی قلی زادگان برای کسب مدال برنز جهان در دیدار رده بندی برابر میکیتا آبراموف از اوکراین به روی تشک رفت و در خاتمه در حالیکه 5 بر 3 شکست خورده بود به علت دست ندادن با مربی حریف دیسکالیفه شد و 10 امتیاز پنجمی او گرفته شد تا با این اعتراض نابجا و از دست رفتن 10 امتیاز ایران عنوان قهرمانی را از دست بدهد و بعد از روسیه دوم شود.

قلی زادگان پیش از این در دور اول مقابل ریاد اصلان اف از آذربایجان با نتیجه 6 بر 2 پیروز شد اما در دور بعد مقابل جهانگیر آخماجانوف از قزاقستان با نتیجه 10 بر 6 مغلوب گشت و با توجه به صعود رقیبش به فینال راهی گروه بازنده ها شد.وی در این مرحله برابر ارسلان رحیم اف از ازبکستان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و به دیدار رده بندی رسید.

اما در جریان رقابت های 5 وزن نخست نیز که شب گذشته(سه شنبه) به خاتمه رسید،رحمان عموزاد در 48 و امیرحسین فیروزپور در وزن 80 کیلوگرم به مدال طلا رسیدند و مهدی ویسی در 55کیلوگرم نیز به مدال نقره رسید.

به این ترتیب در خاتمه رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان 2019 در صوفیه بلغارستان، تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با 3طلا، 3نقره و یک برنز عنوان نایب قهرمانی جهان را از آن خود کرد و روسیه اول شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 124

به "تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان نایب قهرمان جهان شد، اعتراض قلی زادگان قهرمانی را از ایران گرفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان نایب قهرمان جهان شد، اعتراض قلی زادگان قهرمانی را از ایران گرفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید