جزئیات بیمه تکمیلی عمر و حوادث برای بازنشستگان ثبت نامی اسفند99

به گزارش مجله فیروزی، تهرلن (پانا) - طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، امکان برخورداری بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری از بیمه عمر و حوادث با شرایط ویژه و در سه سطح در اسفندماه 99 فراهم شد؛ مدت زمان این بیمه نامه یک ساله و از یکم فروردین تا 29 اسفند 1400 است.

جزئیات بیمه تکمیلی عمر و حوادث برای بازنشستگان ثبت نامی اسفند99

فرایند ثبت نام در درگاه الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری در اوایل اسفندماه در پی درخواست بازنشستگان اصلاح شد و به این ترتیب بازنشستگانی که تمایل داشتند از این پوشش جدید بیمه ای برخوردار شوند، می توانستند با ورود به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس sabasrm.ir و مراجعه به بخش بیمه تکمیلی عمر و حادثه، ضمن اطلاع از 3 سطح بیمه نامه، نسبت به انتخاب یکی از سطوح و ثبت نام در آن اقدام نمایند.

مهلت ثبت نام در این سامانه تا 27 اسفند ماه بود که به خاتمه رسید و این پوشش بیمه ای از ابتدای سال 1400 برقرار شده است.

در پرتال اطلاع رسانی صندوق بازنشستگی کشوری آمده است که نظر به درخواست های متعدد بازنشستگان و وظیفه بگیران گرامی در مورد افزایش سقف بیمه عمر و حوادث گروهی، صندوق بازنشستگی کشوری مذاکرات لازم را برای دریافت پوشش مناسب برای بازنشستگان و وظیفه بگیران اقدامات لازم را به عمل آورده که ره آورد آن عبارت است از بالا بردن سقف پرداخت فوت به هر علت، بالا بردن سقف پرداخت فوت بر اثر حادثه، پرداخت غرامت روزانه بستری و پرداخت خسارت به منازل مسکونی شامل ساختمان، تأسیسات و اثاثیه در صورت بروز حوادثی مانند آتش سوزی، زلزله و سیل.

بدین ترتیب و بر اساس توافق با بیمه ملت، امکان برخورداری بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری از بیمه عمر و حوادث با شرایط ویژه و در سه سطح فراهم شد.

تمام بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری می توانند تحت پوشش این طرح قرار گیرند و تنها استثنا مربوط به افراد دارای سابقه بیماری های خاص مانند سرطان، دیالیز، تالاسمی، MS، بیماری های شدید اعصاب و روان، هپاتیت، هموفیلی، دیابت شیرین و ایدز است.

چنانچه بیمه شده ای بر اثر یکی از این بیماری ها فوت کند و پیش از قرار دریافت تحت پوشش بیمه عمر مبتلا به چنین بیماری هایی بوده باشد، غرامت فوت پرداخت نمی گردد.

اما در صورتی که فوت بر اثر سایر بیماری ها (از جمله کووید 19) یا حادثه باشد یا بعد از قرار دریافت تحت پوشش بیمه عمر به یکی از بیماری های یادشده مبتلا گردد، شرکت بیمه متعهد به پرداخت غرامت فوت است.

مدت زمان این بیمه نامه یک ساله و از یکم فروردین تا 29 اسفند 1400 است و در صورت عدم ثبت نام، امکان افزوده شدن اسم در لیست تا دوره بعدی میسر نیست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1398

به "جزئیات بیمه تکمیلی عمر و حوادث برای بازنشستگان ثبت نامی اسفند99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بیمه تکمیلی عمر و حوادث برای بازنشستگان ثبت نامی اسفند99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید