حزب عوامی ملی پاکستان: اسلام آباد انتقام کشمیر را از افغان ها نگیرد

به گزارش مجله فیروزی، رهبر حزب عوامی ملی پاکستان با تاکید بر اینکه جنگ در منطقه پاکستان را نیز متاثر می کند از اسلام آباد خواست تا انتقام مسئله کشمیر را از مردم افغانستان نگیرد.

حزب عوامی ملی پاکستان: اسلام آباد انتقام کشمیر را از افغان ها نگیرد

به گزارش دفتر منطقه ای مجله فیروزی، افراسیاب ختک رهبر حزب عوامی ملی پاکستان و عضو سنای این کشور از دولت پاکستان خواست تا در رابطه با تنش های اخیر کشمیر با هند محتاط باشد و انتقام آن را از افغان ها نگیرد.

این سیاستمدار برجسته پشتون گفت: پاکستان باید افغان ها را مانند برادران و خواهران خود ببیند، نه دشمنانی که انتقام کشمیر را از آن ها بگیرد.

وی افزود که سیاستمداران افغان از همکاری با آمریکا در روند صلح افغانستان خواستار بهره برداری سیاسی و اقتصادی هستند و این موضوع را درک نمی کنند که جنگ در منطقه در نهایت به پاکستان نیز آسیب خواهد رساند.

به گزارش افغانستان تایمز، ختک ادامه داد: آمریکا امروز در منطقه حضور دارد اما فردا نخواهد بود اما افغانستان برای همیشه همسایه پاکستان باقی خواهد ماند.

این در حالی است که اخیراً شهباز شریف رهبر جریان اپوزیسیون مجلس پاکستان گفته بود: این چگونه انصاف است که افغان ها از صلح لذت برده و آن را جشن می گیرند اما در خونریزی در کشمیر ادامه دارد؟

به گفته شهباز شریف برقراری صلح در افغانستان برای پاکستان حائز اهمیت است اما نه تا زمانی که خونریزی ها در کشمیر ادامه داشته باشند و زنان و بچه ها کشته شوند.

وی تاکید کرد: این امکان ندارد که کشمیر در آتش بسوزد، زنان، بچه ها کشته شوند و ما تعهد تامین صلح در افغانستان را بدهیم؛ این کار شدنی نیست و این گونه نخواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 133

به "حزب عوامی ملی پاکستان: اسلام آباد انتقام کشمیر را از افغان ها نگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب عوامی ملی پاکستان: اسلام آباد انتقام کشمیر را از افغان ها نگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید