خبرنگاران 10 هزار مشترک کردستانی قبض رایگان گاز دریافت کردند

به گزارش مجله فیروزی، سنندج - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: دی سال جاری در راستای اجرای طرح گازبهای رایگان 10 هزار مشترک خانگی در این استان به دلیل مصرف پایین گاز مشمول قبض رایگان شدند.

خبرنگاران 10 هزار مشترک کردستانی قبض رایگان گاز دریافت کردند

احمد فعله گری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: براساس این طرح، مشترکانی که در هر دوره (36 روزه) کمتر از 200 مترمکعب گاز مصرف نمایند، قبض گازبهای آنان رایگان محاسبه می گردد.

وی افزود: از ابتدای طرح ذکر شده هم، به مشترکانی که در دی و بهمن ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال های 96 و 97، حدود 10 درصد مصرف خود را کاهش دادند، 6 میلیارد ریال تخفیف داده شد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: اگر مشترکان پر مصرف در بخش های مخنلف نسبت به مدت مشابه سال های 96 و 97 بیش از 10 درصد افزایش مصرف داشته باشند قیمت کل گاز مصرفی آنان 15 درصد افزایش پیدا می نماید.

فعله گری گفت: براساس مصوبه پیشنهادی وزارت نفت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی، طرح گاز رایگان شامل گازبها و تمام هزینه های مرتبط با آن (مالیات، عوارض ارزش اضافه نموده و عوارض گازرسانی) می گردد و فقط سکونتگاه های دائمی در حال بهره برداری شهری، روستایی و عشایری را در برمی گیرد.

وی با بیان اینکه مشترکان با رعایت دمای رفاه (18 تا 21 درجه) و صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی از تخفیف ویژه ای بهره مند می شوند، اضافه نمود: در مصوبه ابلاغی که از سوی معاون اول رییس جمهور صادر شده از وزارت نفت خواسته شده است تا ضمن اجرای اقدامات بهینه سازی مصرف که به صورت رایگان توسط شرکت ملی گاز ایران آموزش داده می گردد، طرح های بهینه سازی مصرف گاز اعم از اصلاح سامانه موتورخانه ها و جایگزینی بخاری های فرسوده در دستور کار قرار گیرد.

در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهری، 95 درصد جمعیت روستایی و 560 هزار مشترک در بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و اداری از خدمات شرکت گاز کردستان بهره مند هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1340

به "خبرنگاران 10 هزار مشترک کردستانی قبض رایگان گاز دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 10 هزار مشترک کردستانی قبض رایگان گاز دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید