دام جاعل سند برای قاتل محکوم به قصاص

به گزارش مجله فیروزی، مردی که 20سال قبل زنی را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود، چند روز قبل توانست با سپردن وثیقه از زندان آزاد گردد غافل از اینکه وثیقه اش جعلی است و خانواده اش در دام یک کلاهبردار گرفتار شده اند.

دام جاعل سند برای قاتل محکوم به قصاص

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه همشهری، 20سال قبل یعنی سال79 جنایتی در یکی از شهرستان های اطراف تهران رخ داد. قربانی این جنایت زنی جوان بود که وقتی شوهرش از سرکار به خانه برگشته بود، با شنیدن صدای گریه های دختر 18ماهه شان و مشاهده به هم ریختگی اثاثیه خانه اش نگران شده و پس از جست وجو در داخل خانه، با جسد بی جان همسرش در اتاق خواب روبه رو شده بود. زن جوان با ملحفه ای که در اتاق خواب بود، خفه شده بود و شوهرش با دیدن این صحنه هولناک، پلیس را خبر کرد.

با حضور تیم جنایی در محل حادثه معلوم شد که چند ساعتی از قتل زن جوان می گذرد. مأموران پلیس تحقیقات برای شناسایی عامل جنایت را آغاز کردند و در پرس وجو از همسایه ها به مرد جوانی رسیدند که ساکن همان محل بود. این مرد دستگیر شد و در بازپرسی ها به قتل زن جوان اقرار کرد و گفت: من در همسایگی مقتول زندگی می کردم و روز حادثه به صورت اتفاقی زن جوان را در خیابان دیدم. به او علاقه مند شدم و وسوسه های شیطانی به سراغم آمد. به همین دلیل این زن را تعقیب کردم و متوجه شدم که در همسایگی ما زندگی می نماید.

مرد جنایتکار ادامه داد: خانه آنها را زیرنظر گرفتم و متوجه شدم که این زن همراه شوهر و کودک خردسالش زندگی می نماید. مقابل خانه آنها کمین کردم و فهمیدم که هر روز صبح شوهرش برای رفتن به سرکار خانه را ترک می نماید و روز حادثه وقتی شوهرش به سرکار رفت، از روی دیوار پریدم و وارد خانه زن جوان شدم. او به محض اینکه مرا دید، آغاز کرد به دادوفریاد. نتوانستم نقشه شوم خود را اجرا کنم و با مقاومت زن جوان روبه رو شدم. از ترس اینکه مبادا همسایه ها صدای فریاد های زن جوان را بشنوند، ناچار شدم او را خفه کنم و پس از آن پا به فرار گذاشتم.

حکم قصاص

متهم پس از بازسازی صحنه جنایت و انجام تحقیقات تکمیلی در دادگاه محاکمه و به قصاص محکوم شد. حکم صادر شده نیز به تأیید قضات دیوان عالی کشور رسید و مدتی پس از قطعی شدن رأی، مرد جنایتکار پای چوبه دار رفت. او اما پیروز شد در واپسین لحظات اولیای دم را راضی کند که به او مهلت بدهند. التماس های او نتیجه داد و اولیای دم آن روز حکم را اجرا نکردند و به قاتل مهلت دادند. به این ترتیب عامل جنایت به زندان بازگشت و درحالی که هنوز حکم قصاص اجرا نشده بود، پدر و مادر مقتول فوت شدند. در این شرایط دختر، برادران و خواهران مقتول به عنوان اولیای دم خواهان قصاص شدند، اما دیگر برای پیگیری حکم به اجرای احکام مراجعه نکردند و در همه این مدت مرد جنایتکار بلاتکلیف در زندان بود.

آزادی با وثیقه جعلی

20سال از زمان جنایت گذشته و مرد محکوم به قصاص همچنان بلاتکلیف در زندان بود تا اینکه چندی قبل به تکاپو افتاد که بتواند وثیقه تهیه کند و به صورت موقت و تا زمانی که اولیای دم برای سرنوشت او تصمیم بگیرند، از زندان آزاد گردد. او خیلی زود وثیقه را تهیه کرد و از زندان آزاد شد اما خبر نداشت سندی که به عنوان وثیقه تهیه نموده، جعلی است و دوباره باید به زندان برگردد. تنها چند روز پس از آزادی این مرد بود که معلوم شد وثیقه وی جعلی است و او بار دیگر بازداشت و به زندان بازگردانده شد. وی وقتی به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران منتقل شد، درباره وثیقه جعلی گفت: خانواده ام در دام یک کلاهبردار گرفتار شدند. ماجرا از این قرار است که وقتی دادگاه قبول کرد که با وثیقه آزادم کند، خانواده ام به تکاپو افتادند تا سند تهیه نمایند و من بتوانم بعد از 20سال حبس، رنگ آزادی را ببینم. آنها در جریان رفت وآمد به دادسرا با فردی آشنا شدند که حاضر شده بود 50میلیون بگیرد و در ازای این پول برایم وثیقه بگذارد. خانواده به سختی این مبلغ را تهیه نموده و به آن مرد دادند و او هم سندی در اختیارشان گذاشت. خانواده ام سند را به عنوان وثیقه به دادگاه بردند و من آزاد شدم اما هنوز طعم آزادی را نچشیده بودم که دوباره دستگیرم کردند و گفتند سند جعلی است. حالا هم امیدوارم که اولیای دم گذشت نمایند تا تکلیفم تعیین گردد، چون دیگر خسته شده ام. اگر حاضر به بخشش هم نشوند حاضرم قصاص شوم و این بلاتکلیفی خاتمه یابد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1171

به "دام جاعل سند برای قاتل محکوم به قصاص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دام جاعل سند برای قاتل محکوم به قصاص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید