درخواست قصاص برای برادر زن

به گزارش مجله فیروزی، تهران (پانا) - جلسه محاکمه پسر جوانی که در اقدامی هولناک خواهرش را با 25 ضربه چاقو به قتل رسانده بود در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید.

درخواست قصاص برای برادر زن

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از شامگاه 12 مرداد سال گذشته با اعلام خبر قتل زنی جوان به مأموران کلانتری 22 مهرشهر کرج شروع شد و مأموران بلافاصله به محل جنایت رفتند. آنها با جسد خونین زن 32 ساله ای در خانه روبه رو شدند و کنار جسد چند چاقو پیدا کردند.

به دستور بازپرس کشیک قتل جسد سارا به پزشکی قانونی منتقل شد و گزارش ها نشان داد که این زن با 25 ضربه چاقو به ناحیه گردن و قلب و سینه جان باخته است.

برادر 20 ساله مقتول به نام میثم که با پلیس تماس گرفته بود ضمن اعتراف به قتل خواهرش در بازپرسی ها گفت: حدود یک سالی بود که خواهرم از شوهرش قهر نموده و به خانه پدری برگشته بود اما از مدتی قبل به رفتارهای او مشکوک شده بودم. به همین خاطر مخفیانه نرم افزاری روی تلفنش نصب کردم و متوجه شدم روابط نامناسبی دارد.

روز حادثه اعضای خانواده مان برای تفریح به باغی رفتند اما خواهرم همراهشان نرفت. صبح با هم صبحانه خوردیم اما ساعتی بعد متوجه پیغام هایی از یک مرد ناشناس شدم و دیدم خواهرم برای عصر با او قرار گذاشت به خاطر همین من بشدت عصبانی شدم.

حدود ساعت 2 بعدازظهر بود که به او گفتم حق ندارد از خانه بیرون برود اما توجهی نکرد من هم از کشوی آشپزخانه یک چاقو برداشتم و به جانش افتادم، بعد لباس هایم را که خونی شده بود عوض کردم و در تماس با پلیس خودم را معرفی کردم.

به دنبال اعتراف میثم به قتلی که مرتکب شده بود با صدور کیفرخواست از سوی دادستانی کرج به اتهام قتل عمد روانه ندامتگاه مرکزی کرج شد.

در دادگاه چه گذشت؟

انتها صبح سه شنبه پرونده این جنایت در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز روی میز قاضی قیومی رئیس دادگاه نهاده شد، اما برای رعایت پروتکل های بهداشتی به خاطر کرونا این جلسه به شکل ویدیو کنفرانس برگزار گردید و متهم از زندان به دادگاه منتقل نشده بود.

در شروع جلسه دادگاه نماینده دادستان که در جلسه دادگاه حضور داشت متن کیفرخواست را خواند سپس پدر و مادر مقتول در صندلی ایستادند و رضایت خود را نسبت به پسرشان مطرح کردند اما همسر مقتول که به عنوان قیم دو دختر کوچک وی در دادگاه حاضر شده بود برای برادرزنش درخواست قصاص کرد.

آنگاه متهم که تصویر او به وسیله ویدیو پخش می شد از زندان در مقابل تفهیم اتهام قاضی قیومی گفت: من اتهام قتل خواهرم را قبول دارم.

وی در تشریح ماجرا گفت: خواهرم از شوهرش قهر نموده بود و در خانه ما زندگی می کرد. من برای خواهرم یک خط تلفن همراه خریدم و برنامه تلگرام را برایش نصب کردم اما کاری کردم تا بتوانم پیغام هایش را ببینم روز حادثه متوجه شدم قرار است عصر به ملاقات یک مرد غریبه برود؛ عصبانی شدم و به آشپزخانه رفتم و با برداشتن چاقو آنقدر او را زدم تا کشته شد.

در ادامه جلسه دادگاه قاضی قیومی از همسر مقتول خواست درباره درخواست قصاص خود قدری بیشتر تأمل کند همچنین پدر مقتول نیز گفت که دخترش قبل از قتل و زمانی که به خانه وی برگشته بود در خواست دریافت مهریه اش را داشته که از دادگاه خواست به این موضوع هم توجه داشته باشند. بدین ترتیب قضات با دادن فرصتی دو ماهه به طرفین از آنها خواستند در صورت امکان بیشتر به درخواست های خود فکر نمایند.

بدین ترتیب پس از سرانجام اظهارات طرفین ختم جلسه از سوی رئیس دادگاه اعلام شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1192

به "درخواست قصاص برای برادر زن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست قصاص برای برادر زن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید