دیدار سفیر آلمان با علی اکبر صالحی

به گزارش مجله فیروزی، سفیر آلمان در تهران با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و موضوعات مربوط به برجام گفت وگو کرد.

دیدار سفیر آلمان با علی اکبر صالحی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هانس اودو موتسل سفیر آلمان در تهران روز گذشته در محل سازمان انرژی اتمی با علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی دیدار و گفت وگو کرد.

صالحی و سفیر آلمان در این دیدار در خصوص زمینه های مورد علاقه ایران و آلمان برای توسعه روابط در حوزه های مختلف و موضوعات مربوط به برجام گفت وگو و مصاحبه کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

به گزارش ایرنا، این دیدار همزمان با روزی انجام شد که ایران نظارت های فراپادمانی و اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را در راستای اجرای مصوبه مجلس تحت عنوان قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران متوقف کرد.

جمهوری اسلامی ایران در حالی از روز بامداد سه شنبه 5 اسفندماه مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کرده است که پیش از این اقدام به طرف های اروپایی برجام هشدار داده بود که در صورت عمل نکردن آنها به تعهداتشان، اجرای پروتکل الحاقی را متوقف خواهد کرد.

این اقدام هسته ای ایران وفق بندهای 26 و 36 برجام و در پاسخ به کوتاهی های مکرر و مداوم طرف های اروپایی برجام در عمل به تعهدات خود انجام شده است.

مقامات ایرانی در سطوح مختلف بارها به طرف های اروپایی برجام هشدار داده اند که در صورت عمل نکردن به تعهداتشان، فرایند تعدیل تعهدات هسته ای ایران همچنان ادامه خواهد یافت.

ایران از اردیبهشت ماه 1398 (یک سال پس از خروج آمریکا از برجام) در واکنش به کوتاهی طرف های اروپایی برجام طی چند مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته ای خود کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1347

به "دیدار سفیر آلمان با علی اکبر صالحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار سفیر آلمان با علی اکبر صالحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید