روایت شهردار شب تهران از انفجار مهیب کلینیک سینا ، تاکید حناچی در بازدید از صحنه حادثه چه بود؟

به گزارش مجله فیروزی، منصور احمدلو، نماینده شهردار و دبیر هیات مرکزی گزینش شهرداری تهران سه شنبه شب که حادثه انفجار مرگبار کلینیک سینا اطهر در شمال تهران به وقوع پیوست، شهردار شب پایتخت بود. روایت او را از حادثه می خوانیم.

روایت شهردار شب تهران از انفجار مهیب کلینیک سینا ، تاکید حناچی در بازدید از صحنه حادثه چه بود؟

منصور احمدلو شهردار شب تهران در مصاحبه با خبرنگار خبرنگاران درباره این حادثه گفت: سه شنبه شب در ابتدای استقرار در مجموعه اتاق شهردار شب، به وسیله بی سیم خبر فوری رسید که آتش سوزی در یک مرکز درمانی در خیابان شریعتی اجرا شده است که بلافاصله عوامل آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند. فرمانده عملیات اطفای حریق بر عهده معاونت عملیات آتش نشانی شهر تهران بود و هماهنگی برای اعزام نیروهای ایستگاه های کمکی هم صورت گرفت.

وی اضافه کرد: در همان دقایق اولیه حادثه، نسبت به بسته شدن معابر، کنترل معابر توسط پلیس راهور و کنترل عبور و مرور خودروها و مردم صورت گرفت؛ به طوری که فقط خودروهای نیروهای امدادی اجازه تردد داشتند. خیابان شریعتی از ورودی قیطریه به بالا بسته شد.

شهردار شب تهران ادامه داد: در همان دقایق اولیه پس از حادثه، دکتر حناچی شهردار تهران و کاظمی مشاور و مدیرکل دفتر شهردار در محل حادثه حضور پیدا کردند.

احمدلو در پاسخ به اینکه تاکیدها و ارزیابی های اولیه شهردار تهران در بازدید از صحنه حادثه چه بود، گفت: طبیعتا کاهش خطر هم برای شهروندان و هم برای کادر نیروهای شهرداری حاضر در صحنه و آتش نشانان ایثارگری که در حال اجرا عملیات اطفا و امداد و نجات بودند، مورد تاکید شهردار قرار داشت. تاکیدها بر این بود که کوشش گردد تا حادثه تسری پیدا نکند.

وی همچنین گفت: شدت انفجار به حدی بود که یک کپسول گاز که در ساختمان مقابل این کلینیک قرار داشت نیز دچار حریق شد که عوامل آتش نشانی آن را هم اطفا کردند.

احمدلو در سرانجام با قدردانی از نیروهای آتش نشانی شهر تهران، گفت: تیم آتش نشانی انصافا فنی و موفقیت آمیز عمل کرد اما متاسفانه شدت انفجار به حدی قوی بوده که در همان بدو امر باعث شده بود جمعی از مراجعه کنندگان به کلینیک و کادر درمان را از دست بدهیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 918

به "روایت شهردار شب تهران از انفجار مهیب کلینیک سینا ، تاکید حناچی در بازدید از صحنه حادثه چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت شهردار شب تهران از انفجار مهیب کلینیک سینا ، تاکید حناچی در بازدید از صحنه حادثه چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید