روسیه: آزمایش موشک بالستیک توسط آمریکا نگران کننده است

به گزارش مجله فیروزی، وزارت خارجه روسیه و سخنگوی کاخ کرملین به آزمایش روز گذشته موشک بالستیک توسط ارتش آمریکا واکنش نشان دادند.

روسیه: آزمایش موشک بالستیک توسط آمریکا نگران کننده است

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (آدینه) در واکنش به آزمایش اخیر موشک بالستیک توسط ایالات متحده، گفت واشنگتن از مدت ها قبل به دنبال خروج از معاهده منع موشک های هسته ای میان بُرد (INF) بوده است.

به نوشته خبرگزاری اینترفکس پسکوف طی نشست خبری در کرملین، با بیان اینکه موشک آزمایش شده روز گذشته، طبق معاهده INF ممنوع بوده، شرح داد: آزمایش آن موشک بالستیک، تایید آشکاری بود بر اینکه معاهده INF ابتدا با اقدام آمریکا فرو پاشید.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به پیروزی حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون در انتخابات انگلیس پرداخته و گفت شک دارند که این پیروزی منجر به روابط خوب با روسیه گردد.

از سوی دیگر، وزارت خارجه روسیه نیز امروز از آزمایش موشکی بالستیک زمین پایه و متعارف در پایگاه نیروی هوایی آمریکا در کالیفرنیا ابراز نگرانی کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر یرماکوف رئیس بخش کنترل تسلیحاتی و عدم اشاعه در وزارت خارجه روسیه گفت: این [آزمایش] ما را نگران کرد. ما قطعا این موضوع را تحت آنالیز قرار می دهیم.

یرماکوف با اشاره به خروج آمریکا از معاهده INF گفت، واشنگتن خودش را برای انجام این آزمایش محق می دانست زیرا از آن توافق خارج شده است.

خبرنگار شبکه سی . ان . ان شامگاه گذشته به نقل از وزارت دفاع آمریکا نوشت که پنتاگون تقریباً ساعت 08:30 صبح پنجشنبه به وقت محلی (20:00 به وقت تهران) یک فروند موشک زمین پایه و متعارف را آزمایش نموده است. پنتاگون گفته در حال ارزیابی نتایج این آزمایش است. (جزئیات بیشتر)

کشورهای آمریکا و روسیه بعد از ماه ها متهم کردن یکدیگر به نقض مفاد معاهده منع موشک های هسته ای میان برد موسوم به INF، در یازدهم مرداد رسما از آن خارج شدند. پیمان منع موشک های هسته ای میان برد، آمریکا و روسیه را از تملک، فراوری یا پرتاب آزمایشی موشک های زمین پایه میان برد (1000 - 5000 کیلومتر) و کوتاه بردتر (100-500 کیلومتر) منع می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 501

به "روسیه: آزمایش موشک بالستیک توسط آمریکا نگران کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آزمایش موشک بالستیک توسط آمریکا نگران کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید