ضربه سهمگین کروناویروس به صنعت گردشگری در سواحل کنیا

به گزارش مجله فیروزی، محدودیت های سفر خارجی ها به کنیا که به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال شده، ضربهٔ سختی به صنعت گردشگری این کشور وارد نموده است، به طوری که بعضی از هتل های ساحلی این کشور گزارش داده اند که نرخ اشغال آن ها به زیر 10درصد افت نموده است.

ضربه سهمگین کروناویروس به صنعت گردشگری در سواحل کنیا

به گزارش مجله فیروزی به نقل از استانداردمدیا، یک آنالیز نقطه ای در هتل های اطراف شهر مومباسا در هفتهٔ گذشته نشان داد که نرخ اشغال بیشتر این هتل ها به صورت متوسط به 7درصد هم نمی رسد.

گردشگری یکی از عواید تبادل ارزی اصلی برای کنیا به شمار می رود و در سال گذشته 163.56 میلیارد شیلینگ (1.56 میلیارد دلار) از این طریق درآمد داشته است. شهر مومباسا هم وابستگی شدیدی به صنعت گردشگری دارد تا بتواند از عهدهٔ تأمین معیشت خود بربیاید.

ویکتور شیتاکا، مدیرکل یکی از هتل های این شهر عنوان نموده است: نرخ اشغال ما 88درصد بود که حالا به 7درصد رسیده است. به نظر نمی رسد که این رقم در آینده رشدی داشته باشد و این نرخ پایین به خاطر کنسلی هایی است که در هفتهٔ گذشته داشته ایم.

کنیا ورود گردشگران از کشورهای درگیر کرونا را در روز یکشنبه هفته گذشته به مدت 30 روز ممنوع نمود و تنها به شهروندان کنیایی و خارجی هایی که مجوز اقامت در این کشور رادارند اجازه ورود می دهد. البته همین افراد هم باید خود را به مدت مشخصی قرنطینه نمایند.

کنیا اولین مورد ابتلا به کرونا ویروس را هفتهٔ گذشته اظهار داشت و حالا تعداد بیماران مبتلابه کرونا در این کشور به 16 نفر رسیده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 732

به "ضربه سهمگین کروناویروس به صنعت گردشگری در سواحل کنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربه سهمگین کروناویروس به صنعت گردشگری در سواحل کنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید