طرفی: مردم برای جلوگیری از ورود نجومی بگیر ها در انتخابات شرکت کنند ، دست پاک: رئیسی در اداره قوه قضائیه مشی اصلاح طلبانه دارد

به گزارش مجله فیروزی، مناظره دانشجویی با موضوع تحقق جمهوریت در چهل ساله انقلاب اسلامی؟ به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد.

طرفی: مردم برای جلوگیری از ورود نجومی بگیر ها در انتخابات شرکت کنند ، دست پاک: رئیسی در اداره قوه قضائیه مشی اصلاح طلبانه دارد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، مناظره دانشجویی به مناسبت روز دانشجو، 17 آذرماه با موضوع تحقق جمهوریت در چهل ساله انقلاب اسلامی؟ به همت انجمن اسلامی دانشجویی در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و با حضور مهدی طرفی، فعال دانشجویی و رسانه ای و کورش دست پاک، فعال دانشجویی و رسانه ای استان خوزستان برگزار گشت.

مهدی طرفی در این مناظره در خصوص لزوم وجود شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان پاسدار قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی است، مدلی مشابه شورای نگهبان در تمامی کشور های دموکراتیک وجود دارد. نظارت استصوابی شورای نگهبان همچون داوری است که می تواند از کارت های زرد و قرمز خود در تمام لحظات بازی استفاده کند.

طرفی افزود: متاسفانه امروز جریانات سیاسی برای فرار از پاسخگویی خود دو سیاست را پیش گرفته اند، ابتدا وجود نظارت استصوابی که بهانه ای برای عدم پاسخگویی به عملکرد خود شده، افرادی که خود با نظارت استصوابی رشد کرده اند امروز منتقد این حکم قانونی شده اند. دوم ژست اپوزسیون نسبت به منتخب مورد حمایت خود که از عملکرد و پاسخگویی به عملکردش فرار کنند.

این فعال رسانه ای ادامه داد: ناکارآمدی دولت باعث می شود مردم معترض شوند، چون بستر قانونی وجود ندارد و ضعف در رسانه ها از جمله صدا و سیما وجود دارد. مطالبات مردم توسط سوء استفاده ضد انقلاب به حاشیه رفته و عملا صدای مطالبه مردم شنیده نمی شود. روحانی 92 و 96 و 98 و طرفدارانش هیچ تفاوتی با هم ندارند؛ تنها منفعت این ها عوض شده که به این شکل منتقد شده اند.

طرفی ابراز کرد: برای جلوگیری از ورود آقازاده ها و نجومی بگیر ها مردم باید با تمام قوا در انتخابات شرکت کنند و به دور از قومیت گرایی و جو زدگی به گزینه ای دلسوز و انقلابی رای بدهند.

کوروش دست پاک هم در ادامه صحبت های طرفی در این باره گفت: وجود شورای نگهبان، کشور را به سمت دیکتاتوری پیش می برد. در انتخابات ها گزینه های درجه چندم پیروز می شوند. روحانی در چهار سال ابتدایی عملکرد عالی داشت.

دست پاک افزود: عملکرد قوه قضائیه در ماه های اخیر مطلوب بوده و رئیسی در اداره قوه، مشی اصلاح طلبانه دارد. عملکرد شورای شهر تهران قابل دفاع است.

وی گفت: حضور در انتخابات لازم است و باید با تمام قدرت در انتخاب شرکت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1398 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 497

به "طرفی: مردم برای جلوگیری از ورود نجومی بگیر ها در انتخابات شرکت کنند ، دست پاک: رئیسی در اداره قوه قضائیه مشی اصلاح طلبانه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرفی: مردم برای جلوگیری از ورود نجومی بگیر ها در انتخابات شرکت کنند ، دست پاک: رئیسی در اداره قوه قضائیه مشی اصلاح طلبانه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید