عراق ، ائتلاف سائرون: احزاب در حمایت از مأمور تشکیل کابینه، جدی نیستند

به گزارش مجله فیروزی، نماینده ائتلاف سائرون عراق، جدیت احزاب سیاسی این کشور در حمایت از نخست وزیری مصطفی الکاظمی را زیر سوال برد.

عراق ، ائتلاف سائرون: احزاب در حمایت از مأمور تشکیل کابینه، جدی نیستند

به گزارش گروه بین الملل مجله فیروزی، ائتلاف سائرون عراق در واکنش به انتخاب مصطفی الکاظمی به عنوان مامور جدید تشکیل کابینه این کشور، میزان جدیت حمایت احزاب و جناح های سیاسی از او را زیر سوال برد و گفت که وی حتی مورد قبول کسانی که در مراسم انتخاب او حضور داشتند، مورد قبول نیست.

ریاض المسعودی از اعضای این ائتلاف در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه توضیح داد: اغلب فراکسیون های سیاسی شیعی در حمایت از الکاظمی و پذیرش ماموریت او جدی نیستند و موافقت آنها با مامور شدنش برای تشکیل کابینه، تنها به منظور دور کردن عدنان الزرفی از این پست و ممانعت از رئیس جمهور برای تحمیل خواست غیرقانونی اش مبنی بر نخست وزیری الزرفی بود.

وی اضافه کرد: گروه های سیاسی شیعی امضاکننده درخواست نامزدی الکاظمی، اساسا زمانی که رئیس جمهور در مرحله نخست خواهان نخست وزیری اش شد، با او مخالفت کردند. لذا پیش بینی می گردد که الکاظمی با مرحله دشواری طی ارائه برنامه دولتش و فهرست وزرای خود روبرو باشد.

عبدالامیر تعیبان نماینده فراکسیون صادقون در مجلس عراق نیز پیشتر، الکاظمی را به گرایش به سوی آمریکا متهم کرد و گفت که وی باید عراقی بودن خود را اثبات کند.

برهم صالح رئیس جمهور عراق بعد از به بن بست رسیدن فرآیند تشکیل کابینه توسط عدنان الزرفی و مخالفت احزاب سیاسی از جمله احزاب شیعی، پنجشنبه (9آوریل)، مصطفی الکاظمی را برای این مأموریت معرفی کرد و شمار زیادی از شخصیت های عراقی در جلسه معرفی او برای تشکیل کابینه حضور داشتند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 778

به "عراق ، ائتلاف سائرون: احزاب در حمایت از مأمور تشکیل کابینه، جدی نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق ، ائتلاف سائرون: احزاب در حمایت از مأمور تشکیل کابینه، جدی نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید