فلزات اساسی بورس را تکان دادند، شاخص کل با رشدی 71 هزار واحدی رکوردزنی کرد

به گزارش مجله فیروزی، به گزارش خبرنگاران در انتها معاملات بورس یکشنبه 22 تیرماه، شاخص کل با رشدی 71 هزار و 484 واحدی (4.1 درصدی) و عبور از ابرکانال یک میلیون و 800 هزار واحدی در قله یک میلیون و 812 هزار و 838 واحدی آرام گرفت. این در حالی بود که در انتها بازار رشد شاخص کل هم وزن نیز 3.1 درصد به ثبت رسید.

فلزات اساسی بورس را تکان دادند، شاخص کل با رشدی 71 هزار واحدی رکوردزنی کرد

در جریان معاملات امروز تعداد معاملات نسبت به روز گذشته با 6 درصد افزایش به یک میلیون 769 هزار معامله رسید که در این میان بیش از 10 میلیارد و 706 میلیون سهم معامله شدند. ارزش معاملات امروز نیز با رشد 25 درصدی حدود 20 هزار میلیارد تومان شد.

سه نماد کگل، فولاد و فارس به ترتیب با 8005، 5608 و 5198 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. این در حالی بود که در معاملات فرابورس نیز سه نماد مارون، صبا و شگویا تاثیرگذارترین نمادها بودند.

امروز در حالی معاملات بورس با رشد 71 هزار واحدی به سرانجام رسید که برای مدتی معاملات برخی نمادهای بزرگ و تاثیرگذار نظیر شستا و شپنا به دلیل کاهش فشار بر سامانه معاملاتی متوقف شده بود.

همچنین در سرانجام معاملات امروز سه گروه فلزات اساسی، بانکها و مواد شیمایی به ترتیب با 29، 20.8 و 15 هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص دادند. در میان نمادهای بورسی نیز بیشترین ارزش معاملات به فولاد، فملی و شپنا تعلق داشت و خودرو، وبصادر و وتجارت بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند. در جریان معاملات امروز همچنین سه نماد وخارزم، خوساز و کگل بازگشایی شدند که رشد قیمتی آنها بیش از 20 درصد بود.

معاملات روز یکشنبه بازار سهام در حالی به سرانجام رسید که در دقایق سرانجامی معاملات شاهد فشار عرضه در بسیاری از نمادهای کوچک بازار بودیم به طوری که صف های خرید ریخته شده و بسیاری از معاملات در محدوده منفی انجام شد. موضوعی که می تواند شروع بازار فردا را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 945

به "فلزات اساسی بورس را تکان دادند، شاخص کل با رشدی 71 هزار واحدی رکوردزنی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلزات اساسی بورس را تکان دادند، شاخص کل با رشدی 71 هزار واحدی رکوردزنی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید