فوت بیش از 400 راننده تاکسی بر اثر کرونا در تهران

به گزارش مجله فیروزی، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران با اشاره به آمار رانندگان تاکسی که تا امروز براثر کرونا در تهران فوت شده اند، گفت: تا امروز 250 راننده تاکسی که پروانه بهره برداری دارند، براثر کرونا فوت نموده اند و بیش از 150 نفر از رانندگانی هم که از پروانه بهره برداری آن ها از 2 تا 6 ماه گذشته نیز فوت نموده اند.

فوت بیش از 400 راننده تاکسی بر اثر کرونا در تهران

به گزارش ایلنا، محمد روشنی مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که چرا برچسب گذاری نرخ کرایه ها در سال جدید با گذشت بیش از یک ماه از افزایش قیمت ها هنوز اعمال نشده است؟ گفت: بیش از 40 هزار برچسب در سطح شهر و در بین تاکسی های خطی و گردشی نصب شده است و مابقی آن تا سرانجام هفته نصب خواهد شد.

روشنی در پاسخ به این که مبنای محاسبه قیمت تاکسی های گردشی به چه صورت است؟ گفت: تاکسی های گردشی به ازای هر کیلومتر پیمایش دو هزار تومان دریافت می نمایند و باقی براساس متراژ است. مبنای محاسبه این کیلومتر براساس یک فرمول ریاضی است.

مدیر عامل سازمان تاکسرانی در واکنش به اینکه، اما سازوکار اعمال قیمت برای مسافران روشن نیست، آن ها چطور باید در جریان قیمت ها قرار گیرند، اظهار کرد: محاسبه قیمت در راستا های مختلف و نقاط مختلف، در راستا های پرتردد و کم تردد، راستا های خطی و گردشی با همدیگر متفاوت است.

او گفت: در تهران بیش از سه میلیون نفر در روز توسط تاکسی ها جابجا می شوند و رقم بسیار بالایی است. در حالی که تاکسی در سایر کشور ها به عنوان یک کالای لوکس استفاده می گردد، اما در کشور ما به عنوان یک وسیله حمل و نقل عمومی محسوب می گردد و رانندگان تاکسی بیش از یک ساعت با یک مسافر در فضای بسته نشسته است.

روشنی با اشاره به آمار رانندگان تاکسی که تا امروز براثر کرونا در تهران فوت شده اند، گفت: تا امروز 250 راننده تاکسی که پروانه بهره برداری دارند براثر کرونا فوت نموده اند و بیش از 150 نفر از رانندگانی که از پروانه بهره برداری آن ها از 2 تا 6 ماه گذشته نیز فوت نموده اند.

او ادامه داد: اگر محاسبه کنیم، آمار رانندگان فوت شده ای که پروانه تاکسیرانی دارند و آمار رانندگانی که از پروانه بهره برداری آن ها گذشته و آن را تمدید نکردند، بیش از 400 نفر فوتی داشته ایم و می طلبد که به مساله واکسیناسیون رانندگان تاکسی عنایت ویژه گردد.

روشنی اضافه نمود: التماس و خواهش می کنم که به قشر رانندگان تاکسی نیز توجه گردد، چرا که هیچ قشری به اندازه رانندگان تاکسی تلفات نداده است و مظلوم واقع شده اند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی در پاسخ به اینکه چرا محتوای نامه به درخواست واکسیناسیون کشوری رانندگان تاکسی تغییر ننموده است تا مورد توجه قرار گیرد؟ گفت: نامه نگاری بسیار زیاد شده است. آقای حناچی نامه نگاری کردند، آقای هاشمی معاون حمل و نقل، بنده و آقای ضامنی رئیس اتحادیه تاکسیرانی کشور نیز نامه نگاری در رده های مختلف انجام داده ایم، اما فعلا توجهی به آن ها نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1493

به "فوت بیش از 400 راننده تاکسی بر اثر کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت بیش از 400 راننده تاکسی بر اثر کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید