لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت نهایی شد

به گزارش مجله فیروزی، سخنگوی قوه قضاییه گفت: لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت نهایی شده است.

لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت نهایی شد

ایسنا نوشت: غلامحسین اسماعیلی در دهمین نشست خبری خود با رسانه ها، اظهار کرد: در روزهای اخیر در راستای تحقق برنامه های تحولی قوه قضاییه ما شاهد اقدامات موثری بودیم که با اقبال عمومی نخبگان و شهروندان و اقتصاددانان جامعه ما روبرو شد.

وی افرود: صدور بخشنامه ریاست قوه قضاییه در رابطه با احضار اشخاص حقوقی و دستورالعمل کاهش زندانیان را داشتیم که مورد اقبال و توجه بود.

وی اضافه نمود: نهایی شدن لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت از دیگر اقدامات بود. این لایحه ابتدا توسط دولت تهیه شد ولی بعد از بحث در کمیسیون لوایح دولت به این نتیجه رسیدند که این لایحه قضایی است و باید قوه قضاییه اظهار نظر کند و لایحه از طرف دولت به قوه قضاییه ارسال شد. متن پیشنهادی در حوزه معاونت های ذیربط در قوه قضاییه و در کارگروه های مشترک در دولت و مرکز پژوهش های مجلس و ... آنالیز شد و براساس وعده زمان بندی ریاست قوه قضاییه که اعلام نموده بودند، نهایتا به این وعده عمل کردیم و متن نهایی به دولت ارسال شد.

وی اضافه نمود: درلایحه مذکور، کمیته ملی صیانت و کرامت و تامین امنیت بانوان پیش با حضور نمایندگان بیش از 20 دستگاه در نظر گرفته شده و صندوقی در این قانون در جهت حمایت از بانوان آسیب دیده پیش بینی شده است. در این قانون همچنین برای دستگاه های مختلف اجرایی تکالیف و وظایفی پیش بینی شده که اجرای این تکالیف موجب ارتقای شان و منزلت زن در جامعه اسلامی و ایرانی ماست و در فصل جرایم نیز در 5 گروه جرایمی پیش بینی شده است.

وی اضافه نمود: مجموعه قوه قضاییه نسبت به نیمی از جمعیت ایران که بانوان آن را تشکیل می دهند برای رعایت از صیانت و حقوق آنها اهتمام لازم را دارد و ان شالله بعد از آنالیز توسط دولت و مجلس آنچه که به تصویب به مجلس برسد و شورای نگهبان تایید کند، ما به عنوان قانون لازم الاجرا مکلف به اجرای آن هستیم و در 6 ماهه اول تحول قوه قضاییه هدیه مناسبی به جامعه بانوان ماست.

اسماعیلی در رابطه با خروجی اقدامات قوه قضاییه اظهار داشت: بدون صدور حکم و با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور در حوزه فرار مالیاتی تنها در 5 ماهه نخست سال جاری پیروز شدیم که با شناسایی کسانی که فرار مالیاتی داشتند و انعکاس آن به سازمان مالیاتی کشور، 42 هزار و 974 میلیارد و 330 میلیون و 378 هزار و 651 ریال مالیاتی که پرداخت نمی شد را وصول کنیم و به خزانه واریز شد و بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در این 5 ماهه به صندوق بیت المال برگشت.

اسماعیلی اضافه نمود: در سال گذشته هزار میلیارد تومان از فرار مالیاتی وصول شده بود که در 5 ماهه نخست سال جاری بیش از 4 هزار میلیارد تومان بود و ما در این مدت توانستیم 4 برابر شناسایی فرار مالیاتی را انجام دهیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 237

به "لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت نهایی شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت نهایی شد" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت نهایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید