مقاله: سیگار برگ کوبایی، نماد این کشور

به گزارش مجله فیروزی، بو و مزه سیگار های معمولی باهم دیگر چندان تفاوتی ندارند و وزن یا سبکی و سنگینی آن ها معیار انتخاب است. سیگارهای برگ برخلاف سیگار طعم و رایحه های متفاوتی دارند، سیگار برگ را می توان با طعم های آلبالو، وانیل، قهوهٔ ساده و موکا و… خریداری کرد. از دیگر تفاوت های سیگار با سیگار برگ تفاوت در میزان است، سیگارهای معمولی از نظر طولی چندان تفاوتی ندارند و ممکن است گاهی از نظر قطر فرق داشته باشند. سیگارهای برگ ممکن است در قطر ها و طول های گوناگونی فراوری شوند.

مقاله: سیگار برگ کوبایی، نماد این کشور

حتی طریقه مصرف سیگار با سیگار برگ فرق دارد در خصوص سیگار معمولی، فیلتر آن را میان لب ها گذاشته و پک های عمیقی کشیده و دود را وارد ریه می کنید. برای کشیدن سیگار برگ نیازی نیست ریه را با دود پر کنید، شما باید سیگار برگ را در میان لب ها چرخانده و به آرامی پک بزنید و دود را به داخل دهان بکشید و پس از چند ثانیه رها کنید. سیگار برگ برخلاف سیگار های معمولی مجددا قابل استفاده هستند، یعنی اگر آن را خاموش کنید می توانید با استفاده از قیچی های مخصوص سر سیگار برگ را برش داده و دوباره روشن نمایید.

در سال 1869، ویسنته مارتینز ایبور، فراوری نماینده سیگار برگ اسپانیایی، برای فرار از آشفتگی جنگ های ده ساله، تشکیلات خود را از مرکز فراوری سیگار برگ در هاوانا، کوبا به کی وست، فلوریدا منتقل کرد. فراورینمایندگان دیگر هم همین کار را انجام دادند و کی وست به یک مرکز مهم فراوری سیگار تبدیل شد. در سال 1885، ایبور دوباره نقل مکان کرد و زمینی در نزدیکی شهر کوچک تامپا در فلوریدا خریداری کرد و بزرگترین کارخانه فراوری سیگار در آن موقع را در شهر تجاری نو ایبور سیتی (Ybor City) احداث کرد. هزاران کوبایی و اسپانیایی از کی وست، کوبا و نیویورک به این منطقه آمدند و از آن موقع به بعد سالانه صدها میلیون سیگار برگ فراوری شد. فراوری محلی در سال 1929 به اوج خود رسید، زمانی که کارگران در شهر ایبور و غرب تامپا بیش از 500،000،000 سیگار برگ هاوانا را فراوری کردند، به همین سبب، به این شهر لقب مرکز سیگار برگ دنیا را دادند.

منبع مقاله: سیگار برگ کوبایی، نماد این کشور

انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1681

به "مقاله: سیگار برگ کوبایی، نماد این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: سیگار برگ کوبایی، نماد این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید