واکنش دمشق به درخواست عراق برای پیوستن سوریه به اتحادیه عرب

به گزارش مجله فیروزی، کاردار سوریه در مصر ضمن تقدیر از موضع عراق در حمایت از پیوستن مجدد سوریه به اتحادیه عرب گفت که در مقطع کنونی دمشق به چیزی جز ادامه حمایت از ارتش خود برای ریشه کنی تروریسم و تکمیل آزادسازی اراضی سوریه مشتاق نیست.

واکنش دمشق به درخواست عراق برای پیوستن سوریه به اتحادیه عرب

به گزارش گروه بین الملل مجله فیروزی، باسم درویش کاردار سوریه در مصر روز یکشنبه در واکنش به درخواست عراق برای پیوستن مجدد سوریه به اتحادیه عرب گفت که دمشق از هرگونه موضع آگاهانه و حمایتی از سوریه قدردانی می نماید و به بازیابی نقش عربی دیرینه خود چشم دوخته است.

درویش در گفت وگو با وبگاه خبری روسیا الیوم گفت: در واقع مطالبات زیادی در این راستا مطرح شده است و می بینیم که موقعیت و نقش محوری سوریه در چارچوب اقدام مشترک عربی محوری و اساسی بوده است.

وی اضافه کرد: بنابراین ما امروز می بینیم که بازگشت به حق بستگی به کسی دارد که علیه سوریه و مردم آن اشتباه نموده است. ما منتظر هستیم ببینیم نتیجه امور چه می گردد.

طبق گفته های کاردار سوریه در مصر دمشق مشتاق هیچ چیز نیست جز اینکه از ارتش در مبارزه با تروریسم و بازگرداندن خاک وطن به آغوش دولت سوریه حمایت کند.

درویش گفت: پیروزی های میدانی ارتش سوریه کار و دستاورد ملتی است که برای حفظ کرامت و حاکمیت فداکاری کردند.

احمد نایف رشید الدلیمی سفیر عراق در قاهره و نماینده دائم این کشور در اتحادیه عرب روز یکشنبه در یکصد و پنجاه و دومین نشست عادی شورای اتحادیه که ریاست آن را بغداد بر عهده دارد، خواهان پیوستن سوریه به اتحادیه عرب شد.

اتحادیه عرب نوامبر سال 2011، همزمان با فشارهای غرب بر نظام قانونی سوریه عضویت این کشور را به حالت تعلیق درآورد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 253

به "واکنش دمشق به درخواست عراق برای پیوستن سوریه به اتحادیه عرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دمشق به درخواست عراق برای پیوستن سوریه به اتحادیه عرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید