واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه درباره حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: بررسی های اجرا شده توسط شرکت ملی نفتکش ایران نشان می دهد که کشتی ایرانی، دو بار و به فاصله حدود نیم ساعت مورد هدف قرار گرفته و آسیب دیده است.

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه درباره حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ

ایسنا نوشت: موسوی در واکنش به هدف قرار دریافت نفت کش ایرانی سابیتی در دریای سرخ گفت: بررسی های اجرا شده توسط شرکت ملی نفتکش ایران نشان می دهد که کشتی ایرانی از مکانی نزدیک به کریدور عبوری این نفت کش از شرق دریای سرخ، دو بار و به فاصله حدود نیم ساعت مورد هدف قرار گرفته و آسیب دیده است.

وی با اشاره به تحت کنترل بودن شرایط نفت کش گفت: خوشبختانه خدمه نفت کش هیچگونه آسیبی ندیده اند و شناور در حالت پایدار قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: در چند ماه گذشته برخی اقدامات تخریبی دیگر نیز علیه نفت کشهای ایران در دریای سرخ صورت پذیرفته که بررسی ها در خصوص عوامل دخیل در این اقدامات در حال انجام است.

وی با ابراز نگرانی در خصوص آلودگی ایجاد شده در منطقه به دلیل نشت شدید نفت از مخازن آسیب دیده کشتی، اعلام کرد: کلیه مسئولیت های ناشی از این اقدام از جمله آلودگی شدید زیست محیطی ایجاد شده در منطقه بر عهده عوامل این ماجرا جویی خطرناک است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در انتها تاکید کرد: بررسی جزئیات و عوامل این اقدام خطرناک ادامه داشته و پس از حصول نتیجه اعلام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 29 آبان 1398 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 339

به "واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه درباره حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه درباره حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید