ورمزیار: اشتباهات دفاعی ممکن است در بازی های رسمی دردسرساز شود، عراق راحت به ما فرصت نمی دهد

به گزارش مجله فیروزی، پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است اشتباهات خط دفاعی ملی پوشان ایران مقابل بحرین و عراق شاید برای شاگردان اسکوچیچ مشکل آفرین شود.

ورمزیار: اشتباهات دفاعی ممکن است در بازی های رسمی دردسرساز شود، عراق راحت به ما فرصت نمی دهد

صادق ورمزیار در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره برتری 3 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل سوریه گفت: فکر می کنم گل زودهنگام ایران تأثیر روانی خوبی روی تیم داشت و شرایط بازیکنان ما خیلی بهتر شد. در ادامه توانستیم بازی را در اختیار بگیریم و میدانداری کنیم.

وی با بیان اینکه دفاع ایران در ضدحملات حریف کمی متزلزل بود، اعلام کرد: هافبک ها و مهاجمان ما توانستند سوریه را در زمین خودش نگه دارند و با استفاده از اشتباهات حریف پیروز شدیم. این بُرد آغاز خوبی برای سال جدید بود و شرایط روانی خوبی برای بازیکنان ایجاد کرد. این موضوع می تواند تأثیر بسیار مثبتی در دیدارهای آینده داشته باشد.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه مهاجمان ایران فرصت های گلزنی خوبی را از دست دادند، شرح داد: خط حمله ما بازیکنانی چون قلی زاده، طارمی، آزمون و امیری را دارد و فکر نمی کنم مسئله ای در این بخش داشته باشیم. در خط هافبک باید بتوانیم به خوبی طراحی حمله کرده و حفظ توپ کنیم. هافبک ها باید حملات را خودشان آغاز کنند و در فاز دفاعی باید با تمرکز بیشتر، بهتر عمل کنیم. سوریه در هر دو نیمه، تک فرصت هایی برای گلزنی داشت که بیرانوند توپ ها را گرفت. این اشتباهات ممکن است مقابل تیم هایی چون عراق و بحرین دردسرساز شود و در بازی های رسمی باید با دقت عمل کنیم.

ورمزیار در مورد ادامه راه شاگردان اسکوچیچ برای صعود به جام جهانی قطر به خبرنگاران گفت: صعود بسیار سخت است و همتی بلند و انگیزه زیاد می خواهد، اما نشدنی نیست. اصولاً در فوتبال هیچ چیز غیرممکن نیست. عراق بسیار سرسخت است و به این راحتی به ما فرصت نمی دهد. بازیکنان این تیم مانند ما قدرت بدنی بالایی دارند و در حفظ توپ هم بسیار خوب هستند. عراق تیمی نیست که بتوانیم روی هوا به آن ضربه بزنیم و مقابل تیم هایی چون بحرین و عراق، باید با دقت و تمرکز بیشتری عمل کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1400

به "ورمزیار: اشتباهات دفاعی ممکن است در بازی های رسمی دردسرساز شود، عراق راحت به ما فرصت نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورمزیار: اشتباهات دفاعی ممکن است در بازی های رسمی دردسرساز شود، عراق راحت به ما فرصت نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید