وزارت راه: 1000 خانه خالی متعلق به یک نهاد را شناسایی کردیم

به گزارش مجله فیروزی، مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی از شناسایی یک نهاد با در اختیار داشتن 1000 واحد خانه خالی اطلاع داد و گفت: فردی در تهران نیز شناسایی شده که 195 واحد در اختیار دارد.

وزارت راه: 1000 خانه خالی متعلق به یک نهاد را شناسایی کردیم

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش مجله فیروزی به نقل از خبرگزاری تسنیم، پروانه اصلانی با تاکید بر اینکه، واحدهای خالی به تفکیک استان در حال شناسایی است، گفت: شناسایی خانه های خالی و مالکیت در تهران و استان ها در حال اجرا است، اظهار کرد: به عنوان نمونه در تهران مالکی حقیقی با 195 واحد و نهادی با یکهزار واحد، شناسایی شده است.

وی با بیان این که سامانه ملی املاک و اسکان راه اندازی شده است، اضافه کرد: به دنبال فرصتی مناسب هستیم تا بعد از عبور از بحران کرونا، عملیات اجرایی آن را شروع نموده و در آیینی، عملکرد و ویژگی های سامانه و خروجی هایی که از سامانه به دست می آید را برای مردم تشریح کنیم.

وی با اشاره به این که وزارت راه و شهرسازی، هم اکنون از سامانه استفاده می نماید، توضیح داد: احتکار و سوداگری مسکن مساله ای است که راه چاره آن اخذ مالیات است، احتکار مسکن عملی ناپسند است و با آن برخورد می گردد. معتقدیم خانه خالی نباید وجود داشته باشد و باید خانه های خالی به بازار مسکن عرضه گردد.

اصلانی تاکید نمود: کسانیکه احتکار و سوداگری می نمایند دو راه پیش رو دارند. یا باید واحدهای خود را به بازار عرضه نمایند و مالیات نپردازند و یا چنانچه تمایل به عرضه واحدهایشان را ندارند، مالیات آن را بپردازند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن در پاسخ به این پرسش که به رغم ارایه کد رهگیری در زمان نقل و انتقال، چرا

تا به امروز صاحبان مالکان خانه های خالی شناسایی نشدند؟، گفت: دیوان عدالت اداری در مقطعی الزام کد رهگیری را برداشت. در عین حال، کد رهگیری معاملات جدید را نشان می دهد و در مورد معاملاتی که در کذشته صورت گرفته این کد، وجود نداشت. به همین منظور لازم بوده تا مجموعه ای از پایگاه داده های اطلاعاتی که نشان دهنده شرایط مالکیت، استفاده از خدمات شهری، و سکونت افراد است، آنالیز شوند.

وی توضیح داد: پایگاه داده ای کد رهگیری باید ورودی اش در سامانه املاک و اسکان بیاید و سامانه بتواند پالایش نموده و خانه های خالی را شناسایی کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 906

به "وزارت راه: 1000 خانه خالی متعلق به یک نهاد را شناسایی کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت راه: 1000 خانه خالی متعلق به یک نهاد را شناسایی کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید