پذیرش گردشگران سلامت 56 ملیت در مشهد ، نیمی از گردشگران سلامت در مشهد عراقی هستند

به گزارش مجله فیروزی، مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حضور گردشگران سلامت در مشهد از رشد چشمگیری برخوردار بوده و سال گذشته از 56 ملیت در مشهد بیمار پذیرش شده است.

پذیرش گردشگران سلامت 56 ملیت در مشهد ، نیمی از گردشگران سلامت در مشهد عراقی هستند

مجله فیروزی: دکتر محمد اسماعیل خیامی با بیان اینکه نیمی از گردشگران سلامت در مشهد ملیت عراقی دارند اضافه نمود: در ارائه خدمات به بیماران خارجی در مراکز و موسسات پزشکی باید از ظرفیت های مازاد استفاده کرد و باید به گونه ای اقدام کرد که موجبات نارضایتی بیماران داخلی را فراهم نیاورد.

وی افزود: در حال حاضر 12 بیمارستان و دو مرکز جراحی محدود در مشهد مجوز گردشگری سلامت را دارند. دو بیمارستان و دو مرکز جراحی محدود دیگر نیز ارزیابی هایشان در حال آنالیز است.

وی با اشاره به مهم ترین اقدامات صورت گرفته در راستای گردشگری سلامت در مشهد و خراسان رضوی به ایرنا گفت: تشکیل کمیته گردشگری سلامت استان به ریاست استاندار خراسان رضوی، ایجاد شرکت های گردشگری سلامت برای ارائه خدمات مورد احتیاج به بیماران، ایجاد انجمن حرفه ای گردشگری سلامت، تدوین و تصویب سقف تعرفه های گردشگری سلامت و الزامی کردن دریافت مجوز برای پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود از این جمله است.

وی ساماندهی دلالان، آموزش تمامی دست اندرکاران حوزه گردشگری سلامت، ایجاد سایت گردشگری سلامت استان، تدوین آیین نامه صدور مجوز برای مطب های پزشکان را از جمله برنامه های آینده و در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ضابطه مند کردن و تسهیل در گردشگری سلامت برشمرد.

منبع: چمدان
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 256

به "پذیرش گردشگران سلامت 56 ملیت در مشهد ، نیمی از گردشگران سلامت در مشهد عراقی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش گردشگران سلامت 56 ملیت در مشهد ، نیمی از گردشگران سلامت در مشهد عراقی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید