پرواز هواپیماهای نظامی ترکیه حین بازدید معاون وزیر دفاع یونان

به گزارش مجله فیروزی، ارتش یونان مدعی شد که حین حضور معاون وزیر دفاع این کشور در منطقه ای در شرق یونان، چند فروند هواپیمای ترکیه در سه نوبت حریم هوایی یونان را نقض کردند.

پرواز هواپیماهای نظامی ترکیه حین بازدید معاون وزیر دفاع یونان

برای دیدن سواحل زیبای مدیترانه با تور ارزان آنتالیا زمستان 99 همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش یونان چهارشنبه مدعی شد که چند ففرایند هواپیماهای نیروی هوایی ترکیه روز گذشته و در آستانه ایام کریسمس در سه نوبت حریم هوایی یونان را نقض کردند.

به نوشته وبگاه پاریکیاکی این سه مورد نقض حریم هوایی حدود ساعت 3.34 تا 4.23 بعد از ظهر به وقت محلی در جزیره رو در شرق یونان نزدیک به ساحل ترکیه رخ داد و نیروی هوایی یونان مجبور به واکنش نشان دادن شد.

بنابر ادعای یونان، این حادثه حین بازدید معاون وزیر دفاع یونان از منطقه که سوار بر یک ففرایند بالگرد شیونک بود رخ داد، اما هواپیماهای ترکیه مزاحمتی برای بالگرد حامل معاون وزیر دفاع یونان ایجاد نکردند.

این رسانه یونانی به نوع هواپیماهای ترکیه که حریم هوایی یونان را روز گذشته نقض کردند، اشاره ای نکرد.

یونان و ترکیه بر سر مالکیت بر بعضی جزایر سنگی و فلات قاره بین مرزهای آبی در دریای مدیترانه و اژه اختلاف دارند و بارها همدیگر را به کارشکنی در فرایند مذاکرات حل مساله قبرس متهم نموده اند. این دو کشور در سال های گذشته مرتب یکدیگر را به نقض حریم هوایی یکدیگر متهم نموده اند و تنش میان یونان و ترکیه با وجود کوشش های بین المللی برطرف نشده است.

وزارت دفاع ترکیه تا به امروز درباره ادعای جدید یونان هیچ واکنشی نشان نداده است.

وزارت دفاع یونان ماه گذشته نیر مدعی شد جنگنده های اف-16 و هواپیماهای تجسسی ترکیه چند نوبت حریم هوایی یونان را بر فراز دریای اژه نقض کردند.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 537

به "پرواز هواپیماهای نظامی ترکیه حین بازدید معاون وزیر دفاع یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز هواپیماهای نظامی ترکیه حین بازدید معاون وزیر دفاع یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید