چین: آمریکا به جهت احترام به توافق هسته ای ایران بازگردد

به گزارش مجله فیروزی، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه گفت که آمریکا باید به تحریم های یکجانبه سرانجام داده و به جهت صحیح احترام به توافق هسته ای ایران بازگردد.

چین: آمریکا به جهت احترام به توافق هسته ای ایران بازگردد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، چین روز دوشنبه از پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای برگزاری نشستی با هدف جلوگیری از بروز درگیری به دلیل تهدید آمریکا برای فعال کردن سازوکار بازگشت تحریم ها علیه ایران، استقبال کرد.

آمریکا روز آدینه با شکست سنگینی در شورای امنیت سازمان ملل روبرو شد و نتوانست اعضای شورای امنیت را برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران با خود همراه کند.

روسیه و چین با این قطعنامه آمریکا ابراز مخالفت نموده و 11 کشور نیز به آن رای ممتنع دادند و تنها جمهوری دومینیکن با آمریکا در این قطعنامه ضد ایرانی همراهی کرد.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: شکست قطعنامه آمریکا بار دیگر نشان داد که یکجانبه گرایی هیچ حمایت مردمی با خود ندارد و رفتار های هژمونیک با موفقیت همراه نخواهد شد.

ژائو تاکید نمود: آمریکا باید به تحریم های یکجانبه سرانجام داده و رویکردی منطقی اتخاذ کند و به جهت صحیح احترام به توافقنامه ایران و تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل بازگردد.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: در مورد پیشنهاد روسیه برای برگزاری نشست تلکنفرانسی درباره موضوع هسته ای ایران، چین استقبال و تقدیر خود را از آن ابراز می دارد.

وی ادامه داد: ما همچنان تمایل داریم که به حفظ ارتباطات وهمکاری تنگاتنگ با تمامی گروه های مربوط ادامه دهیم تا به طور مشترک راه چاره سیاسی را برای موضوع هسته ای ایران به پیش ببریم.

کاخ کرملین روسیه روز آدینه در بیانیه ای از خواسته پوتین برای برگزاری یک نشست آنلاین با حضور پنج عضو دائم شورای امنیت و آلمان و ایران اطلاع داد.

پوتین در بیانیه خود توضیح داد: بحث درباره موضوع ایران در شورای امنیت سازمان ملل بسیار پرتنش شده است. تنش ها همچنان رو به افزایش است. اتهامات بی اساسی علیه ایران مطرح می گردد. پیش نویس قطعنامه ها با هدف از بین بردن مصوبات متفق القول پیشین شورای امنیت تهیه می شوند.

پوتین در ادامه ضمن حمایت از برجام تأکید کرد: روسیه کاملاً به توافقنامه هسته ای ایران پایبند است. حصول این توافق در سال 2015 میلادی، یک دستاورد عظیم سیاسی و دیپلماتیک بوده و امکان جلوگیری از درگیری های مسلحانه را فراهم آورده و نظام منع گسترش تسلیحات هسته ای را نیز تقویت می نماید.

رئیس جمهور روسیه همچنین با معرفی مجدد مفهوم امنیت جمعی 2019 خود برای منطقه خلیج فارس که به منظور تنش زدایی در منطقه گفت: ما شدیداً معتقدیم که اگر با مسئولیت پذیری مناسب به مواضع یکدیگر توجه نموده و با احترام و به صورت جمعی عمل کنیم، می توان بر این مسائل فائق آمد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 993

به "چین: آمریکا به جهت احترام به توافق هسته ای ایران بازگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا به جهت احترام به توافق هسته ای ایران بازگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید