کاربری 26.5 هکتار اراضی وزارت نیرو به مسکونی تغییر کرد

به گزارش مجله فیروزی، فرزانه صادق مالواجرد طی نامه ای مصوبه تغییر کاربری اراضی قائمیه از خدمات عظیم منطقه ای به مسکونی و خدماتی را به استاندار اصفهان ابلاغ کرد.

کاربری 26.5 هکتار اراضی وزارت نیرو به مسکونی تغییر کرد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، نامه فرزانه صادق مالواجرد دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری خطاب به استاندار اصفهان به توضیح زیر است.

به استحضار می رساند شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 1400/1/23 مصوبه مورخ 1398/8/22 شورای برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان درخصوص مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر اصفهان موضوع تغییر کاربری اراضی قائمیه به مساحت حدود 26.5 هکتار در مالکیت دولت (شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان) از خدمات عظیم منطقه ای به مسکونی و خدماتی به منظور تامین منابع اقتصادی طرح های آب رسانی به 14 شهر استان (سامانه دوم) را مورد برسی قرار داده و ضمن توجه به صورتجلسه مورخ 1400/1/15 کمیته فنی شماره یک و موافقت کلی با تغییر کاربری اراضی مذکور مقرر نمود طرح تفکیکی اراضی در چهارچوب زیر تهیه و به تصویب کمیسیون ماده 5 رسیده و پس از تائید دبیرشورای عالی ملاک اقدام قرار گیرد.

1- سقف جمعیت پذیری پیشنهادی اراضی (7200 نفر) با هدف تامین حداکثری سرانه خدماتی در مقیاس شهر و درعین حال حفظ توجیهه اقتصادی اجرای طرح تحت نظارت استانداری تعدیل شود.

2- بر ضرورت تهیه مطالعات عارضه سنجی ترافیکی طرح، تائید آن در شورای ترافیک استان و انعکاس نتایج آن در طرح تفکیکی اراضی قبل از هرگونه عملیات اجرایی تاکید می شود.

3- حداقل دو محور شهری دسترسی مطلوب محور قائمیه و بافت های پیرامونی زمین به عرصه های جنگل کاری شده 14 هکتاری واقع در دامنه کوه دنبه را تامین نماید.

4- با عنایت به وجود رواناب های احتاقتصادی، نقشه شبکه جمع آوری و راهنمایی آب های سطحی تهیه شده و به تائید مرجع قانونی ذی ربط برسد.

5- رعایت نظام سلسله مراتبی ارتفاع مستحدثات در انطباق با توپوگرافی زمین و نظام ارتفاعی محلات پیرامونی و تضمین عدم انسداد کریدور های اصلی دید حدفاصل کوه دنبه و دشت ناژوان.

همچنین مقرر می شود با توجه به اینکه تغییر کاربری این اراضی در راستای تامین بخشی از اعتبارات مورد احتیاج طرح های آبرسانی شهر های استان اصفهان صورت می پذیرد، کمیته ای تحت نظر استاندار با عضویت مراجع نظارتی استان، اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرداری اصفهان برراهنمایی صحیح عواید اقتصادی به طرح آبرسانی سامانه دوم نظارت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1475

به "کاربری 26.5 هکتار اراضی وزارت نیرو به مسکونی تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربری 26.5 هکتار اراضی وزارت نیرو به مسکونی تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید