کنترل نیروهای دولت مستعفی یمن بر پایگاه شورای انتقالی

به گزارش مجله فیروزی، نیروهای دولت مستعفی یمن کنترل پایگاه شورای انتقالی (نیروهای مورد حمایت امارات) در شهر عتق، مرکز شبوه را به دست گرفتند.

کنترل نیروهای دولت مستعفی یمن بر پایگاه شورای انتقالی

نیروهای دولت مستعفی یمن امروز (شنبه) کنترل پایگاه شورای انتقالی در شهر عتق، مرکز استان شبوه واقع در جنوب این کشور را به دست گرفتند.

برخی منابع یمنی اظهار کردند، نیروهای وابسته به دولت مستعفی کنترل خود بر پایگاه ثماد متعلق به نیروهای شورای انتقالی در استان شبوه را گسترش دادند.

در پی درگیری های شدید در استان شبوه؛ شورای انتقالی جنوب از ارتش دولت مستعفی یمن و نیروهای ویژه شبوه (وابسته به شورای انتقالی) در استان مأرب خواست تا خویشتن داری کرده و به آتش بس پایبند باشند.

نزار هیثم، سخنگوی شورای انتقالی جنوب اظهار کرد: با توجه به حجم بالای تلفات انسانی و خسارات مالی وارده به دارایی های عمومی و در راستای جلوگیری از برآورد نادرست، شورای انتقالی با توجه به مسئولیتی که به عنوان کننده مردم بر عهده دارد، همه طرف ها در استان شبوه را به خویشتن داری و پایبندی به آتش بس اعلام شده از سوی فرماندهی ائتلاف عربی و نیز حفاظت از جان نیروهای وابسته به ائتلاف در این استان دعوت می کند.

هیثم در ادامه از نیروهای جنوب خواست در پایگاه های خود بمانند و از موسسه ها و اموال دولتی و خصوصی حفاظت کنند.

همچنین سخنگوی شورای انتقالی جنوب به هر گروهی که قصد یورش علیه نیروهای ائتلاف را دارد، هشدار داد.

وی بار دیگر از دعوت سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان و تلاش این کشور برای مصاحبه میان طرف های یمنی به صورتی که خواسته ها و امیدهای یمنی ها را محقق کند، استقبال کرده و گفت: شورای انتقالی جنوب کاملا برای این مصاحبه آماده است.

هیثم تاکید کرد: تحولات اخیر نشان داد بی تردید در هرگونه مذاکراتی که در آینده سازمان ملل برای دستیابی به راه حل هایی ضامن صلحی پایدار برای این منطقه مهم در جهان آغاز کند، باید جنوب یمن کنندگی کامل و اساسی داشته باشد.

از سوی دیگر، دولت مستعفی یمن بر قصد خود برای مقابله با شورشی که شورای انتقالی ایجاد کرده، با تمامی راهکارهای موجود تاکید کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 160

به "کنترل نیروهای دولت مستعفی یمن بر پایگاه شورای انتقالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل نیروهای دولت مستعفی یمن بر پایگاه شورای انتقالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید