15 روز دیگر اولین راهپیمایی فضایی زنان فضانورد

به گزارش مجله فیروزی، سازمان فضایی آمریکا (ناسا) پس از لغو اولین راهپیمایی فضایی زنان فضانورد در ماه مارس، تلاش دیگری را برای راهپیمایی فضایی آنها در روز 21 اکتبر (29 مهر) برنامه ریزی کرده است.

15 روز دیگر اولین راهپیمایی فضایی زنان فضانورد

به گزارش ایرنا به نقل از سی.ان.ان، ناسا در اطلاعیه ای اظهار داشت در نظر دارد که در روز 21 اکتبر (29 مهر) یک راهپیمایی فضایی توسط دو فضانورد زن به نام های کریستینا کوخ و جسیکا میر انجام دهد.

این در حالی است که در ماه مارس، کوخ قصد داشت این راهپیمایی فضایی را به همراه فضانورد زن دیگری به نام آن مک کلاین که اکنون به زمین بازگشته است، انجام دهد. در ماه مارس، ناسا این راهپیمایی فضایی را به دلیل محدود بودن سایز لباس های فضانوردی در ایستگاه بین المللی فضایی لغو کرد. تصمیم انجام این پیاده روی فضایی توسط خود مک کلاین گرفته شده بود و بقیه اعضای گروه نیز از این تصمیم حمایت کردند.

کوخ در پاسخ به سوالی که آیا این بار، سایزهای متناسب لباس های فضانوردی در ایستگاه بین المللی فضایی موجود است یا خیر، گفت: الان دو لباس فضانوردی با سایز متوسط در این ایستگاه موجود است و این راهپیمایی فضایی با این دو لباس انجام می شود.

کوخ ادامه داد که وی و همکارش میر آموزش های خود را در شش سال گذشته با لباس های فضانوردی با سایز متوسط انجام داده اند.

کوخ ماه اکتبر سه راهپیمایی فضایی انجام خواهد داد که اولین راهپیمایی فضایی امروز ششم اکتبر (14 مهر) به همراه اندرو مورگان، دومی در روز 11 اکتبر (19 مهر) باز هم به همراه مورگان و سومی در روز 21 اکتبر (29 مهر) به همراه میر انجام خواهد شد.

کوخ 14 مارس در اولین ماموریت فضایی خود وارد ایستگاه بین المللی فضایی شد و تا فوریه 2020 در این ایستگاه می ماند که طولانی ترین پرواز فضایی توسط یک زن محسوب می شود.

این در حالی است که میر هفته جاری در اولین ماموریت فضایی خود وارد ایستگاه بین المللی فضایی شد. میر علاوه بر راهپیمایی فضایی که با کوخ انجام خواهد داد یک راهپیمایی فضایی نیز با لوکا پارمیتانو فضانورد سازمان فضایی اروپا خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 317

به "15 روز دیگر اولین راهپیمایی فضایی زنان فضانورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 روز دیگر اولین راهپیمایی فضایی زنان فضانورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید