69درصد مسلمانان آمریکا به بایدن رای داده اند

به گزارش مجله فیروزی، نتایج یافته های نظرسنجی سازمان دفاع و آزادی های مدنی مسلمانان در آمریکا حاکی است که حدود 69 درصد از جمعیت مسلمان این کشور به جو بایدن نامزد دموکرات در انتخابات 2020 رای داده اند.

69درصد مسلمانان آمریکا به بایدن رای داده اند

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از تارنمای شورای روابط امریکایی- اسلامی، این میزان برای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تنها 17 درصد بوده است که البته برای وی که فرمان منع مسافرت مسلمانان به ایالات متحده را صادر کرد، غیر از این هم انتظار نمی رفت.

سازمان دفاع و آزادی های مدنی مسلمانان در آمریکا تحت عنوان شورای روابط آمریکایی - اسلامی در این آنالیز دریافت که 84 درصد از مسلمانان آمریکا در انتخابات امسال مشارکت داشتند و 69 درصد به بایدن و 17 درصد به ترامپ رای دادند.

این سازمان تاکید نمود که بیش از یک میلیون مسلمان آمریکایی در این انتخابات شرکت نموده اند که یک رکورد محسوب می گردد.

نهاد عواد مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی - اسلامی گفت که توانایی قابل توجه جامعه مسلمان آمریکا برای تاثیر بر نتیجه رقابت های انتخاباتی این کشور از جمله انتخابات ریاست جمهوری، در سطح ملی به رسمیت شناخته می گردد.

رابرت مک کائو مدیر امور دولت این سازمان نیز خاطرنشان کرد که نمی توان نقش مسلمانان در سیاست های محلی، ایالتی و ملی را نادیده گرفت.

وی اضافه نمود: اکنون زمان آن است که از سیاستمدارانی که انتخاب می کنیم، برای حمایت از حقوق مدنی و مذهبی همه آمریکایی ها تضمین بخواهیم.

ترامپ در نخستین ماه ریاست جمهوری اش در ژانویه 2017 ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا را محدود کرد. وی همچنین 6 کشور دیگر را به این فهرست اضافه نمود.

اما بایدن وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات، در نخستین روز ریاست جمهوری اش دستور اجرایی ترامپ مبنی بر منع ورود اتباع چند کشور مسلمان به آمریکا را لغو خواهد نمود.

بایدن تأکید کرد که با کنگره برای تصویب قانونی همکاری می نماید تا جنایت های ناشی از نفرت نژادی را کاهش داده و تعصبات نژادی و مذهبی مسؤولان آمریکایی را از میان بردارد.

طبق آنالیز موسسه تحقیقاتی پیو، حدود 3.45 میلیون مسلمان در سال 2017 در آمریکا زندگی می کردند و این تعداد حدود 1.1 درصد از مجموع جمعیت این کشور را تشکیل می دادند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1132

به "69درصد مسلمانان آمریکا به بایدن رای داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "69درصد مسلمانان آمریکا به بایدن رای داده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید