80 درصد مبتلایان به کووید19 به سادگی درمان می شوند، راه پیشگیری را بیاموزید و نشر دهید

به گزارش مجله فیروزی، خبرنگاران/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بر ضرورت افزایش آموزش های عمومی تاکید کرد و گفت: 80 درصد مبتلایان به کووید19 به سادگی مداوا می شوند.

80 درصد مبتلایان به کووید19 به سادگی درمان می شوند، راه پیشگیری را بیاموزید و نشر دهید

نوید دانایی کارگروه تخصصی بهداشت، سلامت و بیولوژیک شورای پدافند غیر عامل استان به آمار جهانی مبتلایان به کروناویروس اشاره و با بیان اینکه بسیاری از مبتلایان به راحتی درمان می شوند اظهار کرد: براساس آمارها تنها 20 درصد از مبتلایان نیازمند بستری شدن در مراکز درمانی هستند و 80 درصد به سادگی قابلیت درمان دارند.

به گزارش خبرنگاران- این پزشک فوق تخصص با بیان اینکه تنها دو درصد از ابن افراد دچار مسائل حاد و خصوصا مسائل حاد تنفسی می شوند، به خطر ویروس کرونا برای سالمندان اشاره کرد و ادامه داد: تنها دو درصد مبتلایان به کرونا دچار مشکل می شوند که 80 درصد آنها نیز بالای 80 سال سن دارند.

وی بر لزوم عزم ملی و استانی برای پیشگیری و مقابله با کووید 19 تأکید کرد و اضافه کرد: این که گمان کنیم کروناویروس به سمت ما نخواهد آمد، تصور نادرستی است بلکه باید تدبیر کرده و راه های پیشگیری از ابتلا به این ویروس را فراگرفته و آموزش دهیم.

مدیران در خصوص ورود و خروج کارکنان سخت گیری نکنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بر ضرورت آمادگی برای مقابله با مخاطرات حوزه سلامت تاکید و گفت: در همه حال باید آمادگی مقابله با انواع تهدیدات در حوزه سلامت را داشته و تدابیر لازم برای پیشگیری و مقابله با بیماری ها را بیندیشیم .

وی بر لزوم کاستن از اجتماع افراد تاکید و با اشاره به لزوم سهل دریافت بر ورود و خروج کارکنان دستگاه ها در چنین شرایطی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست: به همکاران و کارکنانی که دچار علایم مسائل تنفسی می شوند، سخت نگرفته و در نظر داشته باشند که آسیب حضور افراد بیمار به مراتب بیشتر از عدم حضور آن هاست.

قطع فرآیند انتقال ویروس از طریق کاهش اجتماعات انسانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بر لزوم قطع فرآیند انتقال ویروس از طریق کاهش اجتماعات انسانی و گردهمایی ها و جلسات تاکید و شرح داد: مراقبت از خود و خانواده می تواند در کاهش شیوع این ویروس مناسب باشد و باید همگی تلاش کنیم که فرآیند انتقال ویروس را قطع کنیم.

وی اظهار کرد: باید به منظور کاهش میزان شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا نسبت به کاهش برگزاری جلسات بزرگ و یا کوتاه نمودن آن و همچنین رعایت نکات بهداشتی و نظافت شخصی اقدام نماییم.

وی با تاکید بر شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون، گفت: این که این روزها همه فشار می آورند که به ماسک و مایع ضدعفونی نیاز دارند، لازم است اطلاع رسانی شود که به جز بیماران و افراد مسئول درمان، ضرورتی به استفاده از ماسک نیست .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، روزهای پیش رو را روزهای سختی برای کشور خواند و اضافه کرد: این روزها، روزهای حساسی برای کشور است و در چنین شرایطی باید همه یاری کنند تا به یاری خداوند بتوانیم با یاری سربازان حوزه سلامت مسائل را به تدریج کم کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 669

به "80 درصد مبتلایان به کووید19 به سادگی درمان می شوند، راه پیشگیری را بیاموزید و نشر دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد مبتلایان به کووید19 به سادگی درمان می شوند، راه پیشگیری را بیاموزید و نشر دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید