طلسم تک مدالی شکست، چهار برنز بوکسورهای ایران قطعی شد

به گزارش مجله فیروزی، در سرانجام سومین روز از رقابت های بوکس قهرمانی آسیا 2021 امارات، چهار مدال برنز تیم ملی ایران قطعی شد.

طلسم تک مدالی شکست، چهار برنز بوکسورهای ایران قطعی شد

به گزارش خبرنگاران، سومین روز رقابت های بوکس قهرمانی آسیا 2021 امارات، سه شنبه 5 خرداد 1400 برگزار گردید که در انتها، بوکسورهای ایران پیروز شدند با عملکردی قابل قبول برابر حریفان، چهار مدال برنز خود را در این رویداد بین المللی قطعی نمایند.

در دو دوره گذشته مسابقات بوکس قهرمانی آسیا، تیم ملی ایران پیروز به کسب تنها یک مدال برنز شده بود. به این ترتیب شاگردان استکی پیروز به شکستن این طلسم تک مدالی ایران در آسیا شدند.

ابتدا امید احمدی صفا در دور دوم مبارزات وزن 52 کیلوگرم برابر آزائت اوسنالیف از قرقیزستان باخت و از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن 60 کیلوگرم اما دانیال شه بخش رو در روی طارق العنزی کویتی نهاده شد و در راند دو با ناک اوت به فزونی رسید تا ضمن تثبیت مدال برنزش، راهی نیمه نهایی گردد. او در نیمه نهایی با رقیبی از هند مبارزه می نماید.

سپس در وزن 69 کیلوگرم مسلم مقصودی به مصاف ویکاش کریشان از هند رفت و با رای داوان شکست خورد.

اما در وزن 75 کیلوگرم سیدشاهین موسوی که به دلیل نهاده شدن در سید دو با یک دور استراحت روبرو شده بود، در مرحله یک چهارم نهایی برابر بولتائف از تاجیکستان به پیروزی رسیده و برنزش را قطعی کرد. او در نیمه نهایی به مصاف رقیبی از قزاقستان می رود.

در ادامه هم میثم قشلاقی مشت زن وزن 81 کیلوگرم ایران، در دور دوم بکزاد نورتائولتوف قهرمان بوکس دنیا از قزاقستان را مغلوب ساخته و به نیمه نهایی رسید تا مدال برنزش را قطعی کند. او در نیمه نهایی با نماینده قرقیزستان ملاقات می نماید.

در انتها هم پوریا امیری بوکسور وزن 91+ تیم ملی، پس از یک دور استراحت در مرحله یک چهارم نهایی باید رو در روی تارک آلماتروشی از امارات قرار می گرفت که بوکسور میزبان به بهانه مصدومیت انصراف داد تا امیری راهی نیمه نهایی شده و چهارمین برنز ایران را قطعی کند.

با این اوصاف شاگردان علیرضا استکی به واسطه نمایشی درخشان، چهار فرصت حضور در نیمه نهایی را به دست آورده و مدال برنزشان را قطعی کردند.

ترکیب تیم ملی بوکس در این رقابت ها به قرار زیر است:

وزن 52 کیلوگرم: امید احمدی صفا

وزن 60 کیلوگرم: دانیال شه بخش

وزن 64 کیلوگرم: اشکان رضایی

وزن 69 کیلوگرم: مسلم مقصودی

وزن 75 کیلوگرم: سید شاهین موسوی

وزن 81 کیلوگرم: میثم قشلاقی

وزن 91 کیلوگرم: احسان روزبهانی

وزن به اضافه 91 کیلوگرم: پوریا امیری

راهنمایی تیم ملی بوکس ایران را علیرضا استکی به اسم سرمربی بر عهده دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1586

به "طلسم تک مدالی شکست، چهار برنز بوکسورهای ایران قطعی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلسم تک مدالی شکست، چهار برنز بوکسورهای ایران قطعی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید