ویژگی های زن مناسب برای ازدواج

به گزارش مجله فیروزی، یک زن مناسب برای ازدواج دارای ویژگی هایی مانند اخلاق خوب، خودآگاهی، صداقت، خردمندی و... می باشد و قادر است نیازهای عاطفی همسرش را ارضا کند.

ویژگی های زن مناسب برای ازدواج

دانستن ویژگی های یک فرد مناسب برای ازدواج به شما در انتخاب همسر شایسته یاری می نماید. در این مقاله به خصوصیات یک زن مناسب برای ازدواج به طور مختصر اشاره نموده ایم. در هنگام تصمیم گیری برای ازدواج و انتخاب شریک زندگیتان به دنبال شخصی باشید که با توجه به ویژگی های مثبتش شما را سعادتمند کند.

ویژگی های یک زن خوب

1- او مستقل، قابل اعتماد و مسئول است و هر زمان که نیاز داشته باشید، کنار شما است.

2- یک شریک زندگی خوب، باید یک دوست خوب هم باشد. زمانی که یک رابطه با مشکل روبه رو می گردد، دوستی و صمیمیت طرفین است که آن را نجات می دهد.

3- یک شریک خوب می داند که یک رابطه نیاز به مراقبت و کوشش دارد. بنابراین نهایت سعی خود را می نماید تا رابطه به بهترین شکل خود پیش رود.

4- یک شریک زندگی خوب به شما احترام می گذارد، مدام کنترل و نقدتان نمی نماید و در مقابل دیگران باعث شرمندگی نمی گردد.

5- زن مناسب برای ازدواج خوش بین است. انتظارات خوش بینانه ای از شما و رابطه دارد. او افکار منفی را از خود دور می نماید و معتقد به رابطه ای خوب و طولانی مدت است.

6- فردی را انتخاب کنید که انتظارات منطقی از شما داشته باشد. همه ما آدم ها گاهی اشتباه می کنیم و این امری طبیعی است. او نباید برای شما استانداردهایی تعریف کند که خود به آن پایبند نیست.

7- او به زبان عشق شما مطلع است و می داند چه زمانی باید کنارتان حضور داشته باشد، چه لغاتی را در مصاحبه با شما به کار گیرد یا چه هدیه ای برای شما بخرد تا شاد شوید. به بیانی او باید رگ خواب شما را بداند.

8- یک شریک زندگی خوب ارتباط و مصاحبه با شما را در اولویت کارهای خود قرار می دهد. بدون مصاحبه با یکدیگر، مسائل کوچک تبدیل به مسائلی عظیم و حل نشدنی تبدیل می گردد. شما باید در مصاحبه با شریکتان آزاد باشید و مطمئن باشید که حرف هایتان شنیده می گردد. مصاحبه برای تداوم یک رابطه حیاتی است.

9- زن مناسب برای ازدواج می داند که یک رابطه سالم به کوشش هر دو طرف وابسته است و باید بین آنها تعادل برقرار باشد. رابطه های یک طرفه در نهایت به مشکل منجر خواهد شد.

10- یک شریک خوب، گذشته شما را نادیده می گیرد و مدام اشتباهاتی را که یادآوری آنها هیچ نفعی به حال رابطه تان ندارد، بازگو نمی نماید.

11- یک شریک زندگی مناسب تفاوت انسان ها را درک می نماید و می داند که هر شخص نقاط ضعف و قوت خود را دارد. بنابراین شما را با افراد دیگر مقایسه نمی نماید.

12- هر فردی به تنهایی نیاز دارد. شریک شما باید معنای حریم خصوصی را درک کند. افرادی که این قانون را رعایت نمی نمایند، پس از مدتی از هم خسته می شوند و در رابطه احساس خفقان می نمایند. در هر چیزی تعادل ضروری است، حتی با هم بودن.

13- یک شریک خوب رابطه را تبدیل به یک بازی پیچیده نمی نماید. او با هر مسئله ای به سادگی برخورد می نماید و به جای عکس العمل های پرخاشگرانه یا عقب نشینی، با شما به مصاحبه می نشیند.

14- شوخ طبعی از خصوصیات زن مناسب برای ازدواج است.

15- یک همسر خوب به خودشناسی رسیده است. گاهی ما از دیگران انتظاراتی داریم و زمانی که آنها قادر به برآورده کردن شان نیستند، ناامید می شویم. ما باید آنقدر مهارت های لازم را در خود تقویت کنیم تا محتاج هیچ کس نباشیم. رابطه عاطفی تنها باید راهی برای تقویت خودشناسی باشد. فردی که به خودمطلعی رسیده باشد، از گفتن ببخشید در زمان هایی که مرتکب اشتباهی شده، نمی هراسد.

16- زن خوب مسئولیت پذیر است. او نباید شما را تنها منشا تمام خوشی هایش بداند. هر کسی مسئول شادی زندگی خود است. شما می توانید عظیم ترین بخش این شادی باشید اما تمام آن نه.

17- از شما حمایت می نماید. شما را تشویق می نماید تا بهترین خود باشید. از موفقیت شما نمی ترسد و همواره بهترین شما را می خواهد.

19- صادق و قابل اعتماد است. او هیچ گاه به شما دروغ نمی گوید.

20- اهل سرزنش کردن نیست. به همسرش احترام می گذارد. او در جلوی سایرین به تحقیر همسرش نمی پردازد و برعکس کاری می نماید که همسرش احساس بهتری نسبت به خودش پیدا کند.

21- زن مناسب برای ازدواج به نیازهای عاطفی همسرش توجه دارد. متاسفانه بسیاری از زنان این گونه مسائل را دست کم می گیرند که بیشتر ناشی از اختلافات اساسی در میان زنان و مردان است. برای مردان نیازهای عاطفی همانند گرسنگی می باشد و اگر به خوبی برآورده نگردد رابطه آنها با همسرشان لطمه می بیند.

22- یک همسر خوب متدین و خوش رفتار است و با همسرش به نرمی رفتار می نماید.

23- زن مناسب برای ازدواج با شوهرش هماهنگ است. چنانچه زن با شوهر هماهنگی نداشته باشد نظام خانواده به هم خواهد خورد. بدیهی است هماهنگی زن با شوهر در اموری است که خارج از منطق و وظیفه نباشد، و متقابلاً شوهر نیز باید در این هماهنگی، مقابله به مثل نماید.

24- زن باید برای جلب توجه شوهر به نظافت و آرایش خود برسد و لباس آراسته بپوشد. انجام این امر به قدری مهم است که در برخی از موارد به از هم پاشیدگی اساس خانواده می انجامد.

25- زن باید از نظر فیزیکی سالم، و از نظر زیبایی مورد پسند همسرش قرار گیرد. همسر زیبا و سالم با داشتن خصوصیات خلقی مناسب و سایر شایستگی ها، نعمتی است که مافوق آن متصور نیست.

26- همسر مناسب خوب است که دارای اصالت خانوادگی باشد. چون وراثت و تربیت اساس رفتار انسان را تشکیل می دهد، بنابراین منظور از اصالت خانوادگی آن است که دختر در خانواده ای مۆمن و با فرهنگ تربیت شده باشد.

27- زنی که یک عمر با مردی مصاحبت دارد، باید باهوش و خردمند باشد. عقل و خرد از ویژگی های زن مناسب برای ازدواج است. امیرالمومنین علی (ع) فرمود: از ازدواج با زنی که کم خرد است خودداری کنید. زیرا مصاحبت او گرفتاری سختی است و فرزندان او ضایع و مهمل خواهند بود.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1111

به "ویژگی های زن مناسب برای ازدواج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی های زن مناسب برای ازدواج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید