5 آپشن پنهان در گوشی های اندروید

به گزارش مجله فیروزی، گوشی های اندروید آپشن های پنهانی دارند که کاربردهای بسیاری دارند؛ اما تا به امروز نمی دانستید و از آنها استفاده نکردید.

5 آپشن پنهان در گوشی های اندروید

1. قفل اپلیکیشن

گاهی اوقات گوشی خود را برای استفاده از گوگل مپ به دوستتان قرض می دهید یا برای بازی و سرگرمی، موبایل خود را به فرزند یا خواهر و برادر کوچک تر می دهید؛ کار شما به این معنا نیست که اجازه دهید در فایل های شخصی تان بروند یا به پیام های خصوصی تان دسترسی داشته باشند. می توانید مرحله به مرحله به قسمت تنظیمات> امنیت> پین صفحه> روشن کردن ویژگی ها (feature) بروید و خیال تان راحت باشد که کسی به فضاهای خصوصی شما دسترسی ندارد. حالا دیگر با خیال راحت موبایل خود را به دوستان یا بچه ها بدهید. با این کار اگر آنها بخواهند از برنامه مورد نظر بیرون بیایند و وارد برنامه ای دیگر از جمله اپلیکیشن های پیام رسان یا فایل های شخصی شوند، باید پین امنیتیی که شما از پیش انتخاب کردید را وارد کنند.

2. دسترسی راحت سو استفاده گران

رمزهای عبور یک ویژگی امنیتی مهم برای جلوگیری از سو استفاده کلاهبردارها و سودجویان است. اگر موبایل شما هنگامی که قفل نیست به دست این افراد بیفتد باعث نگرانی های گوناگونی می شود؛ اما باید بدانید که ما می توانیم در تنظیمات موبایل اندروید خود برای فقل موبایل، تایمر تعیین کنیم تا مثلا وقتی 30 ثانیه از گوشی دور بودیم صفحه آن قفل شود. کافیست به تنظیمات> امنیت> قفل هوشمند بروید و آن را فعال کنید. می توانید تایمرهای متفاوتی را انتخاب کنید.

3. قفل اتوماتیک؛ وقتی شما همراه گوشی خود نیستید

می توانیم با مراجعه به قسمت (smart lock on-body detection) قفل هوشمند شخصی خود را انتخاب کنیم که وقتی رمز را وارد می کنیم تا زمانی که خودمان موبایل را قفل نکنیم دیگر موبایل قفل نشود. در این گزینه موبایل اندروید، نشانه هایی فیزیکی مانند دست چپ یا راست بودن، صدا و صورت را شناسایی و ثبت می کند که اگر شما در اطراف موبایل خود نبودید، قفل شود.

4. محدود کردن اعلان ها، هنگامی که تمرکز می کنید

می توانید با استفاده از گزینه داخل عکس زیر، اعلان های خود را مدیریت کنید و انتخاب کنید که اعلان های کدام برنامه برای شما نشان داده شود به نوعی می توانید آنها را محدود کنید؛ حتی تماس هایتان را. فقط اگر کسی در عرض 15 دقیقه 2 بار با شما تماس بگیرد، در اعلان های شما می آید.

5. برای اعلان برنامه های مختلف می توانید بلندی صدای متفاوتی را انتخاب کنید

می توانید برای برنامه های متفات علاوه بر این که صداهای مختلفی انتخاب کنید، بلندی متفاوتی را نیز برگزینید. به تنظیمات> اپلیکیشن بروید و برای آنها بلندی صدای متفاوتی را انتخاب کنید.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1158

به "5 آپشن پنهان در گوشی های اندروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 آپشن پنهان در گوشی های اندروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید