آماده آلودگی صوتی بیشتری باشید

به گزارش مجله فیروزی، کارشناسان هشدار می دهند باافزایش حضور پهپادها باید منتظر آلودگی صوتی بیشتری باشیم.

آماده آلودگی صوتی بیشتری باشید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله فیروزی به نقل از دیلی میل، کارشناسان هشدار می دهند با افزایش حضور پهپادها باید منتظر آلودگی صوتی بیشتری باشیم.

هواپیماهای بدون سرنشین کوچک که به صورت خودران هستند با صدایی مانند وزوز بر فراز آسمان پرواز خواهند کرد؛ ضمن اینکه هواپیماهای خودران تجاری صدای بسیاربلندتری راتولید می کنند.

افزایش سرعت پهپادها برای رساندن سریع تر محصول سفارش شده ملزم به حرکت سریع تر پروانه های به کار رفته در موتور آنها است که این موضوع نیز منجر به افزایش تولید سر و صدا می شود.

مقابله با سرعت باد نیز یکی دیگر از مسائلی است که ایجاد صدای ناشی از پرواز پهپادها را پررنگ می کند.

اداره ایمنی ایالات متحده آمریکا گفته است: افزایش سر و صدای ناشی از پرواز پهپادها می تواند مسائل شنوایی را افزایش دهد و به تعداد قابل توجهی آسیب شنوایی وارد کند.

مطالعات ناسا نیز نشان می دهد، افرادی که در معرض مداوم سر و صداهای ناشی از پرواز پهپادها هستند از یک آسیب شنوایی خاصّی رنج می برند.

گسترش این فناوری منجر به بروز آلودگی صوتی قابل توجهی خواهد شد؛ در حال حاضر شرکت گوگل و آمازون مراحل توسعه خودران های بی سرنشین را پشت سر می گذارند و شرکت های دیگر در تلاش برای استفاده از این فناوری به منظور حمل و نقل هوایی هستند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 69

به "آماده آلودگی صوتی بیشتری باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده آلودگی صوتی بیشتری باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید