تاثیر ارسال پیغام در روابط؛ زیاده روی نکنید!

به گزارش مجله فیروزی، خبرنگاران: امروزه با رشد تکنولوژی و افزایش کاربرد گوشی ها و تلفن های هوشمند تقریباً دیگر نمی توان تأثیر پیغام ها و پیغام هایی که بین افراد رد و بدل می گردد را نادیده گرفت. حالا دیگر هر پرسش و پاسخی در دنیای ارتباطات و پیغام ها نشانگر معنا و مفهوم خاصی است، بنابراین چه بهتر که بتوان از این فرصت بهترین استفاده را کرد و کوشش نمود تا روابطی بهتر و درست تر را با یاری همین پیغام ها شکل داد. در این مطلب همراه ما باشید تا بیشتر در رابطه با تأثیر پیغام دادن در روابط صحبت کنیم.

تاثیر ارسال پیغام در روابط؛ زیاده روی نکنید!

تحقیقات نشان می دهد که امروزه تأثیر پیام ها در حدی است که می تواند در شکل گیری رابطه شما و یا حتی بر هم زدن آن نقش بسیار پررنگی داشته باشد. در بسیاری از شرایط رد و بدل کردن پیام کوتاه و تکست ها بهترین کار است، بنابراین استفاده درست از آن ها نیز مثل کلیدی طلایی می تواند روابط شما را تحت تأثیر خود قرار دهد.

گذشته از آنکه رد و بدل کردن پیام می تواند در برقراری ارتباط شما نقش پررنگی داشته باشد می تواند یاری کند که از شرایط فعلی خود فاصله بگیرید. بسیاری از افراد برای ارسال و دریافت پیام، حوصله و زمان بیشتری صرف می نمایند و احساس می نمایند که این روش به نسبت برخورد حضوری و صحبت تلفنی، گزینه بهتری برای بروز احساسات و حرف های دلشان است.

با تمام این مسائل باید این حقیقت را نیز پذیرفت که رد و بدل کردن صحبت ها به وسیله پیام و پیام کوتاه می تواند عاملی برای بر هم زدن روابط نیز باشد. امکان دارد که روش اشتباه شما در انتقال پیام ها باعث گردد که در نهایت فقط تنهایی به سراغتان بیاید و بس! چراکه روش های اشتباه ارسال پیام می تواند در بیگانه کردن افراد و بر هم زدن ارتباطات نقش مؤثری داشته باشد.

تأثیر ارسال پیام کوتاه در روابط

همان طور که گفته شد رد و بدل کردن پیام می تواند تأثیرات مخرب خود را نیز در روابط به جا بگذارد. در بسیاری از موارد ارسال پیام کوتاه باعث شکل گیری سوءتفاهم های زیادی شده و در نتیجه آن ها روابط یا به طور کلی از بین رفته اند و یا شکل و شمایل کاملاً متفاوتی را پیدا نموده اند. در اینجا روش هایی را برایتان بیان می کنیم که می تواند تأثیرات پیام کوتاه در روابط را بهتر توضیح دهد.

ارسال پیام های زیبا می تواند روابط را مستحکم تر کند

نوشتن تعریف و تمجید، یادداشت های زیبا و یا متن های مثبت باعث می گردد که طرف مقابل احساس نزدیکی بیشتری به شما پیدا کند و از برقراری رابطه با شما راضی تر باشد، در نتیجه بهتر است که مرتباً ارسال یادداشت ها و پیام های دلگرم نماینده را با شریک زندگی خود ادامه دهید و با یاری آن ها روابط خود را به صورت مداوم گرم و دلچسب باقی نگه دارید. شما می توانید با ارسال رستوران های جذاب و یا فیلم های خوب و پرمخاطب از همسر خود دعوت به عمل آورید که به هر کدام از این مراکز تفریحی که می خواهد بروید و شب خوبی را کنار هم سپری کنید.

ارسال بیش از حد پیام نشان دهنده یک مشکل اساسی است

هر زمانی که یکی از طرفین رابطه به ارسال بیش از حد پیام پرداخت باید متوجه زنگ خطر رابطه بود! اینکه یکی از طرفین بدون هیچ توقفی مدام برای همسر خود پیام کوتاه ارسال کند نشان دهنده آن است که به او محتاج و نیازمند است و نوعی ضعف در درون خود احساس می نماید. در چنین شرایطی است که او احساس ناامنی نموده و می تواند باعث بروز دلخوری و یا مسائل متعددی گردد.

در بسیاری از موارد نیز ارسال بیش از حد پیام آن هم در روز های اولیه آشنایی به شما یاری می نماید که بدانید طرف مقابلتان دقیقاً چه کسی است و چه کار هایی می نماید، پس اگر آن را از حالت معمول و طبیعی خود خارج کنید می تواند تبدیل به یک شیوه کنترل و سوءاستفاده از طرف مقابل به شمار آید.

اشتباهات رایج در ارسال پیام کوتاه

افراد دائماً با یاری تلفن های همراه خود با یکدیگر در ارتباط هستند و می توانند به خصوص در اوایل رابطه شان یکدیگر را با یاری آن ارزیابی نمایند. در روز های اول آشنایی احتمالاً عادت کردن به ارتباط های پیامکی بسیار دلچسب و جذاب است، اما اگر اشتباهات رایجی را که در این زمان وجود دارد پیش بگیرید می توانید روابط گرم خود را دچار بحران نموده و در تخریب آن تأثیرگذار باشید. در ادامه این اشتباهات رایج را برایتان توضیح می دهیم.

استفاده از پیام کوتاه به عنوان راهی برای مقابله با مسائل

پیش از هر چیز باید بدانید که اگر برای روابط شما مسئله ای پیش آمد هرگز نباید برای حل آن ها به سراغ برقراری ارتباط با پیام کوتاه بروید. ارسال پیام هیچ گاه روش مطمئنی برای حل اختلافات نیست و نمی تواند احساس شما دقیقاً به همان شکلی که هست نشان دهد. در ازای آن بهتر است که برای تبادل نظر ها و حل اختلافات خود قراری حضوری ترتیب دهید و با خیال راحت مسائلتان را با یکدیگر در میان بگذارید. در این صورت می توانید با ایجاد مکالماتی معنادار، حس و حال طرف مقابل را به خوبی ببینید و از روابط سالم خود محافظت کنید.

پرسیدن سؤال های بی شمار

احتمالاً شما زمانی که با شریک زندگی خود در حال رد و بدل کردن پیام هستید سؤالاتی را از یکدیگر می پرسید و پاسخ آن ها را نیز دریافت می کنید، اما اگر تعداد این سؤال ها به صورت غیرعادی رشد کند تبدیل به نوعی بازپرسی می گردد! در چنین شرایطی طرف مقابل حالت دفاعی به خود می گیرد و حس می نماید که شما می خواهید با سؤال های خود او را محدود کنید.

ارسال پیام های خیلی طولانی

به طور کلی پیام های شما نباید خیلی طولانی باشد. بهتر است که آن ها را به شکلی مختصر و مفید حفظ کنید، چراکه پیام های طولانی می تواند برای طرف مقابل شما آزاردهنده و کسل نماینده باشد، به خصوص اگر او در محل کار و یا جایی باشد که نتواند پیام شما را به طور کامل بخواند.

بحث کردن با یاری پیام کوتاه در زمان عصبانیت

وقتی عصبانی هستید هرگز به شریک زندگی خود پیام نفرستید! بسیاری از افراد مدام مرتکب این اشتباه می شوند و در نهایت نیز چیزی به جز پشیمانی نصیبشان نخواهد شد. قطعاً در زمانی که عصبانی هستید نمی توانید منظور واقعی خود را به طرف مقابل برسانید و در نتیجه مشکلتان بزرگ و بزرگ تر خواهد شد.

بیدار کردن کسی با ارسال پیام

وقتی صحبت از روابطی درست و گرم می گردد یعنی شما باید به برنامه های طرف مقابل خود احترام بگذارید. در نتیجه از ارسال پیام کوتاه در ساعت اولیه صبح و یا ساعات دیر وقتی از شب جدا خودداری کنید. این کار باعث می گردد که طرف مقابل شما فکر کند که حریم شخصی او برایتان اهمیتی ندارد و به او احترام نمی گذارید.

ارسال پیام کوتاه برای چت کردن

اینکه شما بخواهید فقط برای چت کردن به طرف مقابلتان پیام دهید نهایتاً به یک حال و احوال ساده خواهید رسید. در مقابل بهتر است که برای پیام دادن به شریک خود به سراغ ارسال متن های جذاب و خنده دار، فیلم های زیبا، مقالات جالب و... بپردازید و از این طریق باب صحبت را باز کنید و از افکار و باور های یکدیگر باخبر شوید. این کار می تواند به عنوان نشانه ای مثبت در روابط کلی شما به حساب آید.

منبع: verywellmind

منبع: برترین ها
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 441

به "تاثیر ارسال پیغام در روابط؛ زیاده روی نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ارسال پیغام در روابط؛ زیاده روی نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید