مراکز خرید کیوتو، ژاپن

به گزارش مجله فیروزی، کیوتو، یکی از شهرهای بزرگ و توریستی ژاپن، یک شهر ایده آل برای خرید و گشت وگذار است و مراکز خرید فراوانی دارد.

مراکز خرید کیوتو، ژاپن

کیوتو، یک شهر ایده آل برای خرید است. بازارچه ها و فروشگاه ها و مراکز خرید مدرن و بزرگی دارد. مراکز خرید کیوتو، تنوع زیادی دارند و محصولات مختلفی از برندهای بین المللی و داخلی را عرضه می نمایند.

خرید کردن در کیوتو از بسیاری از شهرهای بزرگ ژاپن، راحت تر است. چون این شهر، یک شهر نسبتا فشرده است و بیشتر مراکز خرید و مجموعه های تجاری آن در نزدیکی هم قرار دارند. بیشتر آنها فقط چند قدم با ایستگاه متروی اصلی کیوتو فاصله دارند.

در کیوتو دو محله تجاری مهم وجود دارد که بیشتر مراکز خرید و فروشگاه های شهر در آنجا تمرکز دارند.

یکی ایستگاه کیوتو و دیگری مرکز شهر. ایستگاه کیوتو پر از فروشگاه و مرکز خرید و دپارتمان استور است و مرکز شهر هم فروشگاه های زنجیره ای متعدد و صدها فروشگاه و مغازه کوچک و بزرگ دارد و یک بازار معروف نیز در آن قرار گرفته است.

در ادامه، تعدادی از مهم ترین مراکز خرید کیوتو را معرفی می کنیم.

ایستگاه کیوتو ( Kyoto Station Building )

ساختمان ایستگاه کیوتو در سال 1997 افتتاح عمومی شد. این ساختمان مدرن، تضاد جالبی با تصور گردشگران خارجی از مرکز ژاپن سنتی داشت. طراحی مدرن و مجذوب کننده این بنا، کاری از معمار ژاپنی، هارا هیروشی است. تالار اصلی و بزرگ این ایستگاه ماتریکس نامیده شد.

ایستگاه کیوتو، قطب حمل و نقل شهر است و محل تقاطع چند خط آهن و یک خط مترو است. بعلاوه ترمینال اتوبوس های شهری است و اتوبوس های راه دور و شبانه هم دارد. این مجموعه بزرگ از بخش های مختلفی تشکیل شده است. دو مرکز اطلاعات توریستی دارد که راهنمای گردشگران است. مرکز اطلاعات توریستی واقع در طبقه دوم، دارای کارکنان چندزبانه است.

در ایستگاه کیوتو و منطقه ها اطراف آن، چندین مرکز خرید بزرگ قرار گرفته است که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

مرکز خرید Porta

مرکز خرید پورتا یک مرکز خرید زیرزمینی است که درست زیر ایستگاه اتوبوس کیوتو قرار گرفته است و به ایستگاه متروی کیوتو متصل می گردد. در این مرکز خرید فروشگاه های متعددی قرار گرفته است که به فروش پوشاک بانوان و آقایان، متعلقات مد، لوازم آرایشی، لوازم تحریر، سوغات و هدیه و کتاب اختصاص دارد.

تعدادی نانوایی و قنادی، کافه و چندین رستوران هم در این مجموعه وجود دارد که برای استراحت می توانید ساعاتی را در آنها بگذرانید و برترین غذاها و دسرها و نوشیدنی های داخلی و بین المللی را نوش جان کنید.

این مرکز خرید دو بخش اصلی دارد. یکی بخش غربی و دیگری بخش شرقی. قسمت شرقی این مرکز خرید بیشتر مربوط به فروشگاه های سوغات و واحد های عرضه نماینده غذا و خوراکی است. در بخش غربی، بوتیک های مد و پوشاک قرار دارند و البته انواع فروشگاه های دیگر هم با تنوع قابل ملاحظه ای در این قسمت قرار دارند.

پورتا داینینگ، یکی دیگر از بخش های این مجموعه است که در قسمت غربی قرار گرفته است و پر از رستوران و کافه است. در این قسمت می توانید در رستوران های متنوع، غذاهای لذیذی از گوشه و کنار جهان را نوش جان کنید.

مرکز خرید Aeon Mall Kyoto

مرکز خرید آئون کیوتو یک مرکز خرید بسیار بزرگ است که 5 دقیقه پیاده تا خروجی هاچیجو در جنوب ایستگاه کیوتو قرار گرفته است. در این مرکز تجاری، برندهای محبوب داخلی و بین المللی، تعدادی غذاخوری مقرون به صرفه، فروشگاه مواد غذایی، یک محدوده تفریحی و یک سینما برای بازدیدنمایندگان در نظر گرفته شده است. این مرکز خرید از دو ساختمان تشکیل شده است که به وسیله دو گذرگاه در طبقات دوم و سوم به هم متصل می شوند. ساختمان ساکورا 5 طبقه و ساختمان Kaede چهار طبقه دارد.

ساختمان ساکورا

طبقه اول ساختمان ساکورا، بسیار متنوع است. سوپرمارکت، نانوایی، گلفروشی، داروخانه، فروشگاه لوازم منزل، فروشگاه محصولات وارداتی و یک فروشگاه اکسسوری در این طبقه قرار گرفته است. طبقه دوم بیشتر به فروشگاه های مد و پوشاک اختصاص دارد و پوشاک زنانه و مردانه در آنها عرضه می گردد. برندهای مشهوری مثل گپ، موجی و تامی هیلفیگر در این طبقه نمایندگی دارند و البته تعداد زیادی بوتیک کوچک از برندهای متعدد به خصوص برندهای داخلی در این طبقه قرار گرفته است.

طبقه سوم جایی است که در آن محصولات الکترونیکی و کالای دیجیتال، کفش و لوازم کوهنوردی عرضه شده است. یک فروشگاه اسباب بازی و تفریح هم در این طبقه وجود دارد که پازل های منحصربه فردی دارد.

در طبقه دوم چندین فروشگاه سوغات و هدیه واقع شده است و یک کلوپ بازی هم دارد. در طبقه پنجم، مجموعه سینمایی قرار گرفته است که در آن می توانید جدیدترین فیلم های ژاپنی و فیلم های روز جهان را مشاهده کنید.

ساختمان Kaede

این ساختمان به وسیله یک پل در طبقه دوم و سوم به ساختمان اصلی مرکز خرید یعنی ساکورا، متصل شده است. پلی که در طبقه دوم قرار گرفته است، سرپوشیده است. در این ساختمان در طبقه اول فروشگاه اسباب بازی قرار گرفته است. در طبقات دوم، فروشگاه لوازم حیوانات خانگی و کتابفروشی قرار گرفته و طبقه سوم به وسایل ورزشی اختصاص دارد. در طبقه چهارم می توانید لوازم منزل بخرید.

رستوران ها و کافه ها

بیشتر رستوران های این مرکز خرید در طبقه چهارم ساختمان ساکورا متمرکز شده اند ولی تعدادی رستوران و کافه هم در تراس طبقه اول قرار گرفته است. البته در طبقات مختلف ممکن است یکی دو کافه کوچک هم پیدا کنید.

در طبقه چهارم ساختمان ساکورا، یک فودکورت قرار گرفته است. در این محوطه که اطراف آن پر از فست فودهای مقرون به صرفه، رستوران های مختلف و غرفه های غذای ساده مثل سوپ و دامپلینگ و نودل است می توانید غذاهای مختلفی از گوشه و کنار جهان را امتحان کنید.

امکانات مفید مرکز

این مجموعه یک پارکینگ بزرگ مخصوص دوچرخه دارد که در طرف غربی ساختمان ساکورا قرار گرفته است. این پارکینگ کملا رایگان است از ساعت 8 و 45 دقیقه تا 22 و 15 دقیقه باز است. در بخش جنوبی، یک پارکینگ خودرو قرار گرفته است که برای 1125 خوردو، ظرفیت دارد. هزینه پارکینگ 200 ین برای 20 دقیقه است ولی اگر از این مرکز خرید بیش از 2 هزار ین خرید کنید، یک ساعت پارکینگ رایگان به شما ارائه می گردد. اگر بیش از 5 هزار ین خرید کنید، دو ساعت پارکینگ رایگان دارید و اگر در سینمای این مجموعه فیلم ببینید، سه ساعت پارکینگ رایگان به شما تعلق می گیرد. فقط از قلم نیاندازید که رسیدهای خود را نگه دارید.

خودپردازهای طبقه هم کف ساختمان ساکورا، کارت های اعتباری بین المللی را می پذیرند. این خودپردازهای 9 صبح تا 10 شب کار می نمایند.

خرید معاف از مالیات و کوپن های تخفیف

بسیاری از فروشگاه ها در این مرکز خرید، برای بازدیدنمایندگان خارجی، خدمات معاف از مالیات دارند بنابراین از قلم نیاندازید که حتما پاسپورت خود را همراه ببرید. این فروشگاه ها، در ویترین خود استیکرهای معاف از مالیت دارند. برای استفاده از این خدمات، کافی است که به فروشندگان پاسپورت خود را نشان دهید. این مرکز خرید، گاهی کمپین ها ارائه کوپن های تخفیف برای خریداران خارجی برگزار می نماید.

ساعت کار

مرکز خرید Aeon Mall در 365 روز سال باز است. البته ساعت کار برخی از فروشگاه ها ممکن است متغیر باشد ولی در حالت کلی بیشتر فروشگاه ها از ساعت 10 صبح تا 9 شب باز هستند. رستوران ها از ساعت 10 صبح تا 10 شب فعالیت می نمایند و سینما از 9 صبح تا 12 شب باز است.

مرکز خرید The Cube

مرکز خرید کیوب یک مرکز خرید بزرگ سه طبقه است که در بخش شمال غربی ساختمان ایستگاه کیوتو قرار گرفته است. در طبقه اول و هم کف این مجموعه، یک قنادی و فروشگاه سوغات وجود دارد. در این قنادی می توانید برترین شیرینی ها و دسرهای خاص کیوتو را بخرید. برترین خوراکی های شیرین ژاپنی در این قنادی عرضه می گردد که برخی از آنها فقط مخصوص کیوتو است.

اینجا برترین موقعیت برای خرید سوغات و هدیه است. در طبقه دوم، فروشگاه های پوشاک بانوان و فروشگاه های لوازم آرایشی قرار گرفته اند. ساعت کار آنها برای هر فروشگاهی فرق دارد.

فروشگاه های سوغات معمولا از 8 و نیم صبح تا 8 شب باز هستند. بیشتر فروشگاه های پوشاک در روزهای هفته از ساعت 10 صبح تا 8 شب باز می نمایند و در روزهای آخر هفته یعنی آدینه و شنبه تا 9 شب فعالیت می نمایند.

رستوران ها و کافه ها در مرکز خرید Cube

این بخش از مرکز خرید کاملا جدا از آن و در طبقه یازدهم ساختمان ایستگاه قرار گرفته است. البته در این مرکز خرید، غذاخوری ها و غرفه های اسنک و نوشیدنی زیادی وجود دارد که می توانید خوراکی مورد علاقه تان را بخرید و همراه تان ببرید.

مرکز خرید Kyoto Tower Sando

اگر از برج کیوتو بازدید می کنید حتما سری به مرکز خرید ساندو برج کیوتو بزنید. این مرکز خرید درست زیر این برج قرار گرفته است و سه طبقه دارد. یکی فودکورت، یکی بازار و دیگری ورک شاپ. فودکورت این مجموعه پر از کافه ها و رستوران های متنوع است. در بازار طبقه اول می توانید برترین سوغاتی ها و محصولات کیوتو را بخرید. در کارگاه طبقه دوم می توانید غذاهای محلی ژاپن را یاد بگیرید و بپزید. در این مرکز تجاری، تفریحات و تفریح های زیادی برای بازدیدنمایندگان وجود دارد. این مجموعه تجاری فقط 3 دقیقه پیاده از ایستگاه کیوتو فاصله دارد.

مرکز خرید Kyoto Avanti

مرکز خرید آوانتی کیوتو در بخش جنوبی ایستگاه کیوتو قرار گرفته است. در این مرکز خرید، تعدادی زیادی فروشگاه زنجیره ای و رستوران وجود دارد. از فروشگاه های متنوع این مجموعه می توانید محصولاتی مثل پوشاک، کیف و کفش، لباس های سنتی و سایر محصولات ژاپنی و بین المللی را بخرید. علاوه بر فروشگاه پوشاک، چند فروشگاه لوازم آرایشی هم در این مرکز وجود دارد. در رستوران های متنوع آن می توانید غذاهایی لذیذ و باکیفیت نوش جان کنید و لذت ببرید.

منبع: کجارو / tripadvisor.com / japan-guide.com / kyotostation.com / kyotostation.com / kyotostation.com
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1795

به "مراکز خرید کیوتو، ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز خرید کیوتو، ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید