مقررات مسافرت اطفال

به گزارش مجله فیروزی، مسافرت با خانواده و انجام یک سفر خاطره انگیز با خانواده، تجربه ای است که آنرا با هیچ چیز نمی توان عوض کرد. در کنار مزایای سفر با خانوده، معایبی نیز وجود دارد که یکی از آنها مسافرت با فرزندان است. در صورتیکه فرزندان شما طفل یا کودک باشند باید ملاحظات خاصی را در نظر بگیرید، تا بتوانید سفر خاطره انگیزی را با اعضای خانواده خود داشته باشید. به طور کلی اطفال از مسافران نیازمندبه خدمات ویژه محسوب می شوند. همانند رهنمودهای سفر سالمندان برای اطفال نیز باید نکات خاصی را در نظر گرفت که در زیر به مهمترین آنها اشاره می کنیم:

مقررات مسافرت اطفال

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا تابستانی با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

  1. آن دسته از مسافرانی که سن آنها کمتر از 2 سال است، تحت عنوان طفل شناسایی شده و بدون احتیاج به رزرو جا حداکثر 10% از بهای جهت مسافرت را پرداخت می کنند. همچنین 10 کیلوگرم بار برای آنها به صورت مجانی در پروازهای بین المللی حمل می شود.
  2. مسافران بالاتر از 2 سال و کمتر از 12 سال تمام، تحت عنوان کودک با حق رزرو جا حداکثر 50% بهای بلیت در جهت داخلی را پرداخت می کنند و مانند یک مسافر بزرگسال مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار مجانی خواهند بود.
  3. اطفال با همراه: در این شرایط کودک توسط مسافر بزرگسال همراهی خواهد شد. در صورتی که یک مسافر بزرگسال قصد همراهی دو مسافر نوزاد را داشته باشد بر اساس ضوابط یکی از دو نوزاد، با حق رزرو جا، کودک تلقی شده و باید 50% بهای کامل بلیت مسافرت را پرداخت کند.
  4. کودک بدون همراه: مسافران بین 5 تا 12 سال سن، می توانند در جهتهای پروازی بدون حضور همراه در سفر، مسافرت کنند. در این شرایط والدین یا هر فرد دیگری که قبلاً به دفتر هواپیمایی معرفی شده است در فرودگاه مبداً تا شروع پرواز همراه مسافر خواهد بود و در فرودگاه مقصد، فرد همراه مسافر نیز که قبلاً معرفی شده است، طفل را تحویل خواهد گرفت. کلیه اطلاعات لازم باید در هنگام رزرو جا وارد فرم مخصوص (فرم کودک بدون همراه) شود و به کارمند ترافیک فرودگاه نهایتاً به سرمهماندار تحویل شود.
منبع: الی گشت
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 536

به "مقررات مسافرت اطفال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات مسافرت اطفال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید