نکات مهم برای سفر با کشتی ، چطور در سفر دریایی دچار دریازدگی نشویم؟

به گزارش مجله فیروزی، بعضی ممکن است تصور نمایند سفرهای دریایی برای افراد سالخورده و مسن است اما کشتی برای همه سنین مناسب است. با کشتی می توان بدون جا به جا کردن وسایل خود از هتلی به هتل دیگر دور تا دور اروپا را گشت. کشتی های فراوان و متنوع بسیاری برای سفر وجود دارند که تنها باید با توجه به سلیقه خود از میان آنها انتخاب کرد.

نکات مهم برای سفر با کشتی ، چطور در سفر دریایی دچار دریازدگی نشویم؟

برای سفر با تور پوکت بهار 99 همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

در اینجا بعضی از نکات جالب و مهم برای سفر با کشتی را آورده ایم:

1. انتخاب خردمندانه

قبل از رزرو کردن کشتی به طور کامل تحقیقات خود را انجام دهید. هنگام رزرو کشتی باید به نکاتی از قبیل اندازه کشتی، تفریحات و سرگرمی های کشتی و سایر نکات دیگر توجه داشت. کشتی های گوناگونی برای سنین متفاوت با سرگرمی ها و جاذبه های متنوع وجود دارد.

2. در کشتی بمانید

نیازی نیست در هر توقف در بندرگاه از کشتی خارج شوید، گشت و گذار در مکان های مختلف می تواند هزینه زیادی به همراه داشته باشد مگر اینکه برای آن برنامه ریزی داشته باشید. اگر می خواهید کمی در آرامش استراحت کنید در کشتی بمانید و از آن لذت ببرید و بیشتر امکانات کشتی در دسترس هستند. همچنین برای عکاسان بهترین زمان بشمار میرود تا چند عکس٬ بدون حضور مردم بگیرند.

3. رزرو اتاق در طبقات پایین تر برای جلوگیری از دریازدگی

دریازدگی در نتیجه عدم تطابق سلول های حسی مغز انسان که شرایط تعادلی فرد را کنترل می نمایند، به وجود می آید. درون کشتی یا قایق در حال تلاطم در چشمان افراد هیچ حرکتی مشاهده نمی گردد اما مایع داخل گوش میانی به خاطر حرکت های کشتی درون گوش جابه جا می گردد.

با جابجایی این مایع در گوش میانی، پیغام های مختلفی از شرایط تعادل شخص به مغز ارسال می گردد. رزرو کردن یک اتاق در مرکز کشتی و طبقات پایین تر می تواند به دوری از حالت تهوع و دریازدگی جلوگیری کند. اگر حالت تهوع به شما دست داد، میوه بخصوص سیب سبز بهترین درمان برای آن است. استفاده از زنجبیل به همراه وعده های غذایی یا استفاده از قرص های ضد تهوع از دیگر راه های مقابله با دریازدگی است.

4. دانلود برنامه مخصوص کشتی

دانلود کردن برنامه مخصوص کشتی به شما اجازه می دهد تا از سفر خود اطلاعات کافی بدست آورید. همچنین بسیاری از برنامه ها، تفریحات، امکانات، نقشه کشتی و حتی ویژگی سالن های غذاخوری نیز در برنامه وجود دارد. همچنین می توانید به صورت رایگان با دیگر افرادی که در کشتی حضور دارند معاشرت کنید.

5. کلاسترو فوبیا یا ترس از قرارگیری در مکان های تنگ

در صورت رزرو و اقامت در یک اتاق مرکزی که بدون پنجره است، ممکن است کلاستروفوبیا به شما دست دهد که در صورت کم بودن نور طبیعی ایجاد می گردد. برای رفع کردن چنین حسی تلویزیون اتاق خود را روی حالت دوربین تمام کشتی قرار دهید تا مقداری نور طبیعی برای شما فراهم کند.

منبع : whereistara.com

منبع: چمدان
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 521

به "نکات مهم برای سفر با کشتی ، چطور در سفر دریایی دچار دریازدگی نشویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم برای سفر با کشتی ، چطور در سفر دریایی دچار دریازدگی نشویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید