همکاری ایرانسل و شرکت فولاد کاوه در اجرای پروژۀ تحول دیجیتال

به گزارش مجله فیروزی، ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در ادامۀ اجرای پروژه های تحول دیجیتال در صنعت کشور، با شرکت فولاد کاوه در اجرای تحول دیجیتال این شرکت، همکاری می نماید.

همکاری ایرانسل و شرکت فولاد کاوه در اجرای پروژۀ تحول دیجیتال

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، در نشست مشترک ایرانسل و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، دو طرف بر اجرای پروژۀ تحول دیجیتال در شرکت فولاد کاوه، بر بستر ارتباطی ایرانسل توافق کردند.

در این نشست، که صبح امروز سه شنبه 3 اسفند 1400، در محل شرکت فولاد کاوه در بندرعباس و با حضور مهندس علی دهاقین مدیرعامل و عضو هیأت مدیرۀ شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و جمعی از مدیران این دو شرکت برگزار گردید، مقرر شد تا برای اجرای این پروژه، کارگروه مشترک تحول دیجیتال تشکیل گردد.

در ابتدای این نشست، که دکتر حسن بولوردی معاون فنی و مهندسی، مهندس مهدی رضایی معاون پروژه و مهندس محسن یوسف پور مدیرکل راه چاره های سازمانی ایرانسل و نیز مهندس سعید جهانی معاون بهره برداری، مهندس والح احمدپور معاون اقتصادی و مهندس حسین خیاطی مدیر تعمیر و نگهداری فولادسازی شرکت فولاد کاوه هم در آن حضور داشتند، مدیرعامل شرکت فولاد کاوه، با بیان اینکه این شرکت، چهارمین تولیدکننده بزرگ فولاد کشور و یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های صورت گرفته به وسیله بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است، بر لزوم اجرای پروژۀ تحول دیجیتال در این شرکت، تأکید کرد.

دهاقین با اشاره به تجربه های مثبت ایرانسل در موضوع تحول دیجیتال صنعتی، ابراز امیدواری کرد تا با یاری ایرانسل، احتیاجمندی های دیجیتال و ارتباطی شرکت فولاد کاوه رفع شده و نوترین نسل فناوری ارتباطی، در فرایند های این شرکت اجرا گردد.

مدیرعامل ایرانسل نیز در این نشست، با ابراز امیدواری نسبت به شروع یک همکاری مشترک بلندمدت بین دو شرکت در راستای توسعه صنعت، توضیح داد: موضوع موسوم به صنعت نسل چهار، بحثی است که در جهان شروع شده و همه صنایع و کارخانجات بزرگ به این سمت می فرایند و مبنای اصلی آن هم، تحول دیجیتال (Digital Transformation) است.

وی با بیان اینکه در تحول دیجیتال، با تبدیل فرایند های قدیمی به فرایند های مبتنی بر فناوری، شرکت ها از مفاهیم سنتی عبور نموده و به مفاهیم نوتر می رسند، گفت: 15 سال قبل، کسی فکر نمی کرد که به وسیلۀ گوشی هوشمند، این همه ظرفیت ایجاد گردد و خدمات مورد احتیاج مردم و صنایع، از این طریق قابل ارائه باشد.

عباسی آرند با اشاره به این نکته که ایرانسل، از نظر زمان راه اندازی، اپراتور دوم، ولی از نظر پیشرو بودن در دستیابی به فناوری های نو و ورود آخرین تکنولوژی جهانی به کشور، اپراتور اول ایران بوده است، توضیح داد: نسل پنج فناوری ارتباطات همراه، زمینه ساز این شده که تحول دیجیتال بتواند شتاب گیرد. ما در سال 1399، برای نخستین بار توانستیم فناوری 5G را وارد ایران کنیم و یکی از سایت های نسل پنج ایرانسل، در جزیرۀ کیش راه اندازی شد و هم اکنون در حال خدمت رسانی به ساکنان این جزیره است.

وی اضافه نمود: ایرانسل سعی نموده هم در بحث زیرساختی و هم در دسترسی مردم به فناوری نو، همیشه جلودار باشد و ان شاءالله در سال 1401، توسعۀ 5G در کشور رونق خواهد گرفت و امیدواریم که در شهر بندرعباس هم خدمات نسل پنج را ارائه دهیم.

ایرانسل، نخستین ارائه دهندۀ 5G در ایران، هم اکنون با داشتن هشت سایت نسل پنج در کشور، رکورددار سرعت و تعداد سایت های نسل پنج تلفن همراه است.

مدیرعامل ایرانسل بعلاوه با اشاره به ارائۀ خدمات ارتباطی به وسیله ایرانسل به شرکت ها و سازمان ها، گفت: با توجه به مفاهیم نوی که در جهان مطرح است، صنعت ما هم باید از نسل فعلی به نسل نو مهاجرت کند.

وی با اشاره به تجربه های مثبت ایرانسل در موضوع تحول دیجیتال در صنعت، با بیان اینکه مشارکت با مجموعه های صنعتی، یکی از مواردی است که ایرانسل در چارچوب پیشرو بودن در تحول دیجیتال دنبال می نماید، تأکید کرد: تحول دیجیتال برای کارخانه بر بستر فناوری اطلاعات، مفهومش همان بحث کارخانه متصل یا Connected Factory است که الان در جهان راه چاره های مشخصی دارد و دستاورد های قابل توجهی را در بازدهی و بهره وری صنعت ایجاد نموده و با استفاده از بستر ارتباطی نسل پنج، داده های مهمی را برای تحلیل فرایندها، به متخصصان ارائه می دهد.

بعلاوه پیش از شروع این نشست، مدیرعامل ایرانسل و هیأت همراه، از بخش های مختلف مجموعۀ فولاد کاوه بازدید کردند و با فرایند فعالیت های این کارخانه، از نزدیک آشنا شدند.

ایرانسل، اپراتور پیشرو در اجرای تحول دیجیتال در صنعت کشور، پیش از این نیز، در روز 8 خرداد 1400، با امضای دو تفاهم نامه، اجرای طرح تحول دیجیتال در شرکت فولاد مبارکۀ اصفهان را شروع نموده بود تا برای نخستین بار در ایران، کاربرد های تجاری نسل پنجم ارتباطات همراه (5G) را در اختیار بخش صنعت قرار دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1861

به "همکاری ایرانسل و شرکت فولاد کاوه در اجرای پروژۀ تحول دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ایرانسل و شرکت فولاد کاوه در اجرای پروژۀ تحول دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید