هنرنمایی های سال 2011

به گزارش مجله فیروزی، سال پیش تعدادی پروژه جالب هنری انجام شد. صرف نظر از تخیلی که اجراکنندگان این پروژه ها داشتند، وفاداری و ایمانشان به کاری که می خواستند انجام بدهند و بعلاوه پشت کارشان شایسته توجه است.

هنرنمایی های سال 2011

تعدادی از این کارها به صورت مشارکتی انجام شدند، اما برخی از آنها هم را تنها یک نفر با اختصاص دادن ساعت ها وقت به انتها رساند. مرور این کارهای جالب، نه تنها می تواند سرگرم کننده باشد، بلکه ما را تشویق می نماید که بر محدودیت های خود غلبه کنیم و به جهان از زاویه دیگری نگاه کنیم.

1- خانه معلق در هوای نشنال جئوگرافیک با الهام از انیمیشن UP: یک گروه از نشنال جئوگرافیک با همراهی تعدادی از دانشمندان، مهندسان و دو بالن نورد حرفه ای، پیروز شدند خانه ای را با استفاده از 300 بالن هواشناسی پرواز بدهند. این خانه از یک فرودگاه خصوصی در شرق لس آنجلس به پرواز عایدی. با این کار رکورد پرواز با عظیم ترین خوشه بالنی هم شکسته شد.

2- اتاق خوابی به شکل کشتی دزدان دریایی: این اتاق خواب رؤیایی را که می تواند آرزوی هر پسربچه ای باشد، طراحی به نام استیو کول طراحی نموده است. او می گوید که مشتری اش دوران کودکی را بدون تحقق رؤیاهای کودکی سپری نموده بود، او مجبور بود از سنین کم، به خانواده اش یاری کند، وقتی او پدر شد، یکی از اهدافش این بود که به پسرش -زاک- کودکی ای مملو از بازی و ماجراجویی هدیه کند.

3- پرتره سه بعدی ای که از هزاران پیچ درست شده است: چه کسی فکرش را می نماید که از پیچ هم بگردد اثر هنری درست کرد؟! یک هنرمند مقیم کالیفرنیا به نام اندرو مایرز با پیچ این اثر هنری سه بعدی را آفریده است. جالب است که او از هیچ برنامه کامپیوتری یاریی هم بهره نبرده است و تنها متکی به فکر خودش بوده است.

4- پنجره رنگ آمیزی شده: هنرمندی به نام بانکسی با یاری دانش آموزان یکی از مدارس لس آنجلس این پنجره رنگ آمیزی شده هفت متری را ایجاد کرد:

5- توهم نقاشی خیابانی سورئال سه بعدی: ادواردو رولرو که در خیابان های شهرهای زیادی از جهان نقاشی های سورئال می کشد، این اثر هنری جالب را ایجاد نموده است:

6- خانه 5200 دلاری به سبک هابیت ها: طراحی و ساخت این خانه به وسیله سیمون دال انجام شده است.او که یک عکاس 32 ساله است، در معماری و نجاری بی تجربه بود، اما علاقه اش به طبیعت و بعلاوه عدم علاقه اش به پرداخت مبالغ هنگفت به پیمانکاران ساخت و ساز بنا باعث شد که شخصا آستین ها را بالا بزند و با اره و چکش و اسکنه و صرف 5200 دلار پول، این خانه رؤیایی را بسازد.

7- نقاشی بدون قلم مو: شاید چیز خاصی در این نقاشی نبینید، اما این شیوه نقاشی ایمی شکلتون است که آثارش را متمایز می نماید. او از هیچ قلم مویی استفاده نمی نماید و برای کشیدن آثارش نخست رنگ را روی صفحه نقاشی می پاشد و سپس با استفاده از جاذبه طبیعی و چرخاندن خود صفحه نقاشی اجازه می دهد که رنگ روی صفحه به جریان درآید، تا نقاشی ایجاد گردد!

8- لِگویی به سبک خانه های عصر ویکتوریا: هنرمندی به نام مایک دویل این لِگوی جالب را درست نموده است. او برای ساختن هر خانه به این سبک 600 ساعت وقت صرف می نماید و از حدود 130 هزار قطع لگو بهره می برد.

9- عظیمداشت مختصر و مفید استیو جابز: این طراحی مینیمال برای عظیمداشت استیو جابز به وسیله جاناتان مک 19 ساله، یک دانشجوی طراحی هنگ کنگی ایجاد شد و در اینترنت سر و صدا به پا کرد. در این اثر به جای قسمت ناقص سیب اپل، چهره نیم رخ جابز جایگزین شده است تا یادبود حزن آور، اما جالبی باشد برای مردی که به اعتقاد جاناتان مک، به طراحی تفکربرانگیز و در عین حال ساده و زیبا اعتقاد داشت.

منبع: گروه اینترنتی ایران ایران

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

منبع: برترین ها
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1570

به "هنرنمایی های سال 2011" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرنمایی های سال 2011"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید