هوآوی با راهکارهای نوآورانه پیروز به دریافت جایزه در مراسم اتحادیه جهانی مخابرات شد

به گزارش مجله فیروزی، هوآوی با توسعه سبز شبکه های 5G جایزه اتحادیه جهانی مخابرات ITU را دریافت کرد. با توجه به کوشش های مداوم هوآوی در زمینه اقتصادهای دیجیتال و سبز به واسطه راه حلهای ICT نوآورانه، مشارکت چشمگیر در صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش انتشار کربن ناشی از شبکه های موبایل، این کمپانی در مراسم جوایز مخابراتیITU سال جاری که در بوداپست برگزار گردید، مورد تمجید نهاده شد. همچنین راه حل Green 5G Power هوآوی پیروز به کسب جایزه Sustainable Impact (تاثیر پایدار) شد.

هوآوی با راهکارهای نوآورانه پیروز به دریافت جایزه در مراسم اتحادیه جهانی مخابرات شد

بازده انرژی به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از نگرانی های جدی صنعت مخابرات است. تنها در سال 2018 میلادی هزینه برق مصرفی 10 اپراتور بزرگ موبایل بیش از 14 میلیارد دلار برآورد شده است. با ظاهر شدن اولین نشانه ها از عصر 5G، شبکه های موبایل خواستار راندمان انرژی بالاتری هستند تا بتوانند امکانات وعده داده شده 5G را در ظرفیت بالاتر و ارتباط سریعتر ارائه نمایند.

نماد ITU Sustainable Impact با هدف آگاهی بخشی نسبت به این مشکل ایجاد شده و سازمان ها را ترغیب می نماید تا نسبت به بهبود تغییرات اقلیمی دست به اقدام عملی بزنند که یکی از فوری ترین و مهم ترین اهداف توسعه پایدار هفده گانه سازمان ملل است. تازه ترین کوشش های هوآوی برای مهار تغییرات اقلیمی، نوآوری های این کمپانی در زمینه ارتباطات سبز با فراوری کمتر کربن است.

راه چاره سایت 5G Ultra-lean هوآوی از سطح بالایی از یکپارچگی بهره می برد که احتیاج برای اتاقک های تجهیزات و تهویه هوا را در توسعه سایت های جدید مخابراتی از میان بر می دارد. با این راه چاره هر وات انرژی مصرفی می تواند بیش از 5000 گیگابایت داده را منتقل کند که 10 الی 20 برابر بهره وری بالاتری نسبت به 4G دارد. در عین حال Green 5G Power هوآوی از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در سیستم تأمین انرژی استفاده می نماید که بهره وری انرژی کلی شبکه های 5G را 20 درصد افزایش می دهد، بنابراین مصرف انرژی یک سایت 5G می تواند در همان حدود سایت های 4G باشد.

راه چارهHuawei Green 5G Power با متعهد ماندن به اصول سه گانه ساده، هوشمند و سبز، بیشتر بر روی بهبود کارایی کل سایت و شبکه به جای بهبود عملکرد تنها بخش تغذیه متمرکز شده است. با بهره گیری از طراحی ماژولار راه چارههای سنتی، Green 5G Power ارتقای شبکه را تسهیل می نماید. همچنین با به کارگیری انرژی تجدید پذیر و فناوری زمان بندی هوشمند، این راه چاره نه تنها به طرز مؤثری راندمان انرژی Full-link را بالا می برد، بلکه ارتقا را نیز آسان نموده و راندمان هر کانکشن را به حد نهایت خود می رساند. راه چاره Green 5G Power با داشتن سیستم تغذیه داخلی و PowerStar (یک راه چاره صرفه جویی در مصرف انرژی بر پایه هوش مصنوعی)، استفاده مؤثر از منابع را بهینه نموده و توسعه شبکه 5G را سریع تر، مقرون به صرفه تر و آسان تر می نماید.

تا به امروز Green 5G Power به طور تجاری در بسیاری از کشورها مانند ایتالیا، کره جنوبی و قطر به خدمت گرفته شده است. در چشم انداز Global Industry Vision هوآوی برای سال 2025 میلادی، این کمپانی خود را متعهد می داند تا کربن منتشر شده به ازای انرژی مصرفی هر کانکشن را به طور متوسط 80 درصد کاهش دهد. در صورتیکه این هدف محقق گردد، صنعت ICT می تواند در زمینه راندمان انرژی به برترین صنعت جهان تبدیل گردد و صرفه جویی آن بیشتر از مصرف باشد.

Hao Yingtao، رئیس بخش Wireless Site Domain هوآوی در این باره گفته است: 5G شاهد هماهنگی عمیق میان سیستم های انرژی مخابراتی و سیستم های بی سیم خواهد بود که شبکه های مخابراتی موبایل را ساده ، هوشمند و کارآمدتر می نماید. هوآوی خود را متعهد می داند برای اپراتورهای شبکه موبایل، ایجاد شبکه های فوق سریع 5G و توسعه سبز 5G را امکان پذیر کند. همینطور به نوآوری برای قدرت بخشیدن به صنعت مخابرات موبایل ادامه می دهد تا اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد را محقق کند.

منبع: همگردی
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 263

به "هوآوی با راهکارهای نوآورانه پیروز به دریافت جایزه در مراسم اتحادیه جهانی مخابرات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوآوی با راهکارهای نوآورانه پیروز به دریافت جایزه در مراسم اتحادیه جهانی مخابرات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید