نرخ تورم در اروپا چقدر است؟

به گزارش مجله فیروزی، به گزارش خبرنگارانا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در 19 کشور عضو منطقه یورو در 12ماه منتهی به می با 0.2 درصد کاهش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به 0.1 درصد رسید که 1.1 درصد کمتر از تورم ثبت شده در دوره مشابه سال قبل محسوب می گردد.

نرخ تورم در اروپا چقدر است؟

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

همچنین متوسط نرخ تورم در 12 ماه منتهی به می در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 0.6 درصد اندازه گیری شده که 0.1 درصد کمتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است. این تورم هم چنین یک درصد کمتر از تورم ثبت شده در دوره زمانی مشابه سال قبل است.

در ماه می، بخش الکل و تنباکو با تورم 0.64 درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده است و خدمات با 0.59 درصد در رده بعدی قرار گرفته است. از سوی دیگر انرژی با تورم منفی 1.2 درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم ماه می داشته است. تورم کالاهای صنعتی نیز طی این مدت 0.02 درصد بوده است.

بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری نموده و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را سخت خواهد ساخت. از سوی دیگر به پیشنهاد فرانسه و آلمان قرار است بسته محرک یک تریلیون یورویی نیز در سطح اتحادیه اروپا اجرایی گردد.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به لهستان با 3.4 درصد بوده است و پس از این کشور نیز جمهوری چک با 3.1 درصد و مجارستان با 2.2 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به استونی با منفی 1.8 درصد بوده است و پس از این کشور، لوکزامبورگ با منفی 1.6 درصد و قبرس و اسلوونی با منفی 1.4 درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی نیز نرخ تورم آلمان 0.5 درصد، فرانسه 0.4 درصد، اتریش 0.6 درصد، اسپانیا منفی 0.9 و هلند 1.1 درصد اندازه گیری شده است.

در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ تورم انگلیس 0.8 درصد، سوییس منفی یک درصد و نروژ 1.1 درصد اندازه گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 894

به "نرخ تورم در اروپا چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ تورم در اروپا چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید