ویدئو ، چرا سواد رسانه ای برای والدین اهمیت دارد؟

به گزارش مجله فیروزی، پدر و مادرها باید سواد دیجیتالی و رسانه ای خود را افزایش دهند تا بتوانند نسبت به حضور و فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی اشراف داشته باشند.

ویدئو ، چرا سواد رسانه ای برای والدین اهمیت دارد؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، وجود گوشی های هوشمند در خانواده ها باعث شده است تا بچه ها قبل از یک سالگی به تلفن همراه والدینشان دسترسی داشته باشند. بازی های موبایلی ازجمله سرگرمی هایی است که بچه ها در سنین پایین آن را تجربه می نمایند. اغلب والدین از تلفن همراه به عنوان پستانک دیجیتالی برای جلوگیری از گریه و ناآرامی فرزندشان استفاده می نمایند.

جالب است بدانید بچه های که از سنین پایین آغاز به یادگیری و استفاده از فضای مجازی مینمایند به مرور تبدیل به افراد ماهری در این زمینه می شوند که حتی از والدین خود هم پیشی میگیرند. بنابراین پدر و مادرها باید سواد دیجیتالی و رسانه ای خود را افزایش دهند تا بتوانند نسبت به حضور و فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی اشراف داشته باشند.

پس در استفاده از فضای مجازی چه قوانینی را باید به بچه هامان یاد بدهیم؟

اهمیت حفظ حریم خصوصی و عدم افشای اطلاعات شخصی و خانوادگی در فضای مجازی، مهارت و اطلاعات کافی در استفاده از وب کم یا دوربین تلفن همراه، اعتماد نکردن به افراد ناشناس در فضای مجازی و باز نکردن پیغام هایی که از طرف افراد ناشناس ارسال می گردد.

همچنین بچه ها باید از ورود به سایت ها و استفاده از اپلیکیشن هایی که مناسب سنشان نیست خودداری کند.

نمی توان گفت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به طور کامل برای بچه ها آسیب زاست چون این فضا نقاط قوت و مزایایی هم دارد اما والدین باید استفاده از فضای مجازی توسط فرزندانشان را مدیریت نمایند.

در ادامه این ویدئو را ببینید:

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1502

به "ویدئو ، چرا سواد رسانه ای برای والدین اهمیت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدئو ، چرا سواد رسانه ای برای والدین اهمیت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید