پرداخت وام 100 میلیونی مسکن روستایی آغاز شد

به گزارش مجله فیروزی، مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: از روز 9 تیرماه بانکهای کشاورزی، تجارت و صادرات سهمیه خود درخصوص وام 100 میلیون تومانی قرض الحسنه مسکن روستایی را به شعب ابلاغ نموده اند و به زودی سایر بانکها هم پرداخت را شروع می نمایند.

پرداخت وام 100 میلیونی مسکن روستایی آغاز شد

حمیدرضا سهرابی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تسهیلات قرض الحسنه ساخت مسکن در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر و روستاها پیش از این 50 میلیون تومان بود که به 100 میلیون تومان رسیده و به ساکنان این منطقه ها که تا کنون از وامهای بنیاد استفاده ننموده اند پرداخت می گردد. از روز 9 تیرماه بانکهای کشاورزی، تجارت و صادرات سهمیه خود را به استانها ابلاغ نموده اند و طبیعتا فرایند پرداخت ظرف یکی دو روز آینده آغاز خواهد شد. سایر بانکها از جمله بانک مسکن و ملت هم به زودی پرداخت را آغاز می نمایند.

وی اضافه کرد: قبلا مدت بازپرداخت این تسهیلات 15 ساله بود که به 20 سال افزایش یافته است. بنابراین اقساط ماهیانه آن به حدود 700 هزار تومان می رسد.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه بنیاد در قالب برنامه های مختلف، احداث مسکن در شهرهای کوچک و روستاها را انجام می دهد گفت: یکی از این برنامه ها تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه برای ساخت 115 هزار واحد در حاشیه شهرها است که تا کنون 64 هزار واحد در این زمینه به بهره برداری رسیده است.

سهرابی تاکید نمود: در حوزه افراد دارای معلولیت هم احداث 6500 واحد به بنیاد مسکن محول شد که در روستاها 100 میلیون تومان تسهیلات ساخت و 85 میلیون تومان یاری بلاعوض به خانواده های دارای دو فرد معلول پرداخت می گردد. تا کنون 5100 واحد در این بخش به بهره برداری رسیده است.

وی یکی دیگر از شقوق برنامه های این نهاد را ساخت مسکن ایتام دانست و گفت: در بخش مسکن ایتام برنامه ساخت 2000 واحد در دستور کار واقع شده است که 450 واحد تا کنون به بهره برداری رسیده است. در این خصوص سرعت دهی به فرایند معرفی از سوی کمیته امداد می تواند اجرای برنامه را تسریع کند.

به گفته سهرابی 100 هزار واحد هم به وسیله حساب صد امام (ره) به وسیله بنیاد مسکن آغاز شده که در این خصوص هم حدود 70 هزار واحد تا کنون تکمیل و افتتاح شده است.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن اعلام نمود: مسئولیت احداث حدود 250 هزار واحد در حوزه اقشار کم عایدی و آسیب پذیر هم در دستور کار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1557

به "پرداخت وام 100 میلیونی مسکن روستایی آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام 100 میلیونی مسکن روستایی آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید