پیشنهاد وسوسه انگیز سامسونگ و ال جی به اپل

به گزارش مجله فیروزی، دیجیاتو نوشت: اپل درحال بررسی فناوری Micro-Lens برای ساخت نمایشگر سری آیفون 16 است. این فناوری باعث افزایش روشنایی پنل OLED می شود و همچنین می تواند کاهش مصرف انرژی را در پی داشته باشد.

پیشنهاد وسوسه انگیز سامسونگ و ال جی به اپل

تأمین کنندگان نمایشگرهای اپل یعنی سامسونگ و ال جی به این شرکت پیشنهاد داده اند که از آرایه های Micro-Lens یا MLA در پنل های موردنیاز خود استفاده کند. البته این فناوری مزایا و معایب مخصوص به خودش را دارد و اپل ظاهراً مشغول بررسی این موارد است.

استفاده از فناوری نو برای نمایشگر سری آیفون 16؟

MLA با یک الگوی یکپارچه از میلیاردها لنز درون پنل کار می کند که بازتاب های داخلی را کاهش می دهد. این فناوری باعث افزایش روشنایی با حفظ مصرف انرژی یا حفظ روشنایی با کاهش مصرف انرژی می شود. بنابراین تولیدکننده باید تصمیم بگیرد که کدام ویژگی را انتخاب کند.

این فناوری باعث افزایش روشنایی در دید از روبه رو می شود و کاهش روشنایی در طرفین را به همراه دارد، بنابراین شاید برخی کاربران با کاهش زاویه دید روبه رو شوند. علاوه بر این مشکل، فناوری MLA باعث افزایش هزینه تولید نمایشگرهای OLED می شود.

طبق گزارش اخیر، سامسونگ و ال جی هر کدام از مواد مختلفی برای این فناوری استفاده می کنند که البته هر دوی آن ها نتوانسته اند استانداردهای مدنظر اپل را کسب کنند. به همین علت اپل هنوز واکنشی به درخواست این شرکت های کره ای از خود نشان نداده است. به نظر می رسد اپل تا زمان تولید انبوه سری آیفون 16 صبر خواهد کرد تا با عملکرد نهایی این فناوری روبه رو شود.

سامسونگ در استفاده از فناوری MLA برای نمایشگرهای OLED تجربه بیشتری نسبت به رقیب هموطن خود دارد. برای مثال سامسونگ در چندین مدل گلکسی S اولترا از این نوع پنل ها استفاده کرده یا اینکه آن ها را در اختیار شرکت های چینی مانند ویوو قرار داده است. در این میان ال جی از فناوری MLA برای برخی از تلویزیون های هوشمند OLED استفاده کرده است، بنابراین تجربه کمتری برای دستگاه های کوچک دارد.

درنهایت با توجه به اینکه بیش از یکسال تا معرفی سری آیفون 16 به جای مانده و دو هفته دیگر سری آیفون 15 معرفی می شود، نمی توان به گزارش های کنونی درباره این محصولات چندان اطمینان کرد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 شهریور 1402 بروزرسانی: 10 شهریور 1402 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 2113

به "پیشنهاد وسوسه انگیز سامسونگ و ال جی به اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد وسوسه انگیز سامسونگ و ال جی به اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید